Adobe od října spouští nový partnerský program

Společnost Adobe Systems oznámila uvedení nového Partner Connection Reseller programu, kterým chce výrazněji motivovat proaktivní prodejce. Odkdy vchází program v České republice a na Slovensku v platnost a jaké stanoví podmínky?

Adobe od října spouští nový partnerský programAdobe od října spouští nový partnerský programNový program společnosti Adobe pro region EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) nabude  účinnosti 3. 10. 2011. Adobe v rámci programu výrazněji odmění prodejce, kteří budou zdokonalovat své produktové znalosti a aktivně přistupovat k získání zákazníka.

Základní úrovně registrovaného partnera dosáhne každý reseller on-line registrací na partnerském portálu. Na tomto portálu se partneři mohou dále vzdělávat formou on-line školení. Po splnění zkoušek a získání různých osvědčení se pak stávají certifikovanými partnery.

Vyššími úrovněmi, které jsou již podmíněné obratovými limity, těsnější spoluprací a společným obchodním plánováním, jsou gold a platinum partneři.

Odměna i za nerealizovaný prodej

Za zásadní výhodu nového programu Adobe považuje registraci obchodních případů, která umožňuje partnerům získat kompenzace za jejich předprodejní aktivity.

Prodejce, který zaregistruje smlouvu a prokáže zájem o zákazníka, získává rabat a nemusí přitom nutně produkt nakonec prodat. Partneři na úrovni certifikovaných a vyšších tak profitují z podstatně většího prostoru pro práci s marží a dosahují konkurenční výhody před pasivními prodejci.

Program Adobe Partner Connection Reseller je založen na čtyřech principech: podpora aktivního prodeje, zapojení na úrovni distributorů, řízení kanálu novými způsoby a zvýšení úrovně komunikace o technologiích Adobe s koncovým uživatelem. V minulosti jsme nabízeli individuální odměny nebo pobídky, ale dnes Adobe prezentuje prodejcům možnost podílet se na integrovaném a komplexním programu, který bude odměňovat prodejce podle jejich úrovně angažovanosti na prodeji našich produktů,“ uvedl v tiskovém oznámení Peter Schmidt, senior director EEMEA ze společnosti Adobe Systems.

Podpora i ze strany distributorů

Všichni autorizovaní distributoři Adobe budou moci nabídnout program hromadných licencí (Adobe Cumulative Licensing Program, CLP) všem prodejcům na certifikované a vyšší úrovni.

Adobe také distributory zapojí do aktivit v oblasti budování a rozšiřování ekosystému prodejců a do realizace nových marketingových aktivit, ze kterých budou mít podle prohlášení výrobce prospěch prodejci na všech úrovních.

Více informací naleznete o novém programu pro obchodní partnery, naleznete na webu Adobe.

Zdroj: AdobeKomentáře