12 důvodů proč nabídnout Linux Mint 12

Stále se dnes najdou zákazníci, kteří si kupují počítač bez operačního systému. Jako přidanou hodnotu jim můžete nabídnout nový Linux Mint 12.

12 důvodů proč nabídnout Linux Mint 1212 důvodů proč nabídnout Linux Mint 12Nový release linuxové distribuce Mint 12 (označení „Lisa“) je již dispozici ke stažení a bude podporován až do dubna 2013. V popularitě distribucí již předběhla i Ubuntu.

Mezi hlavními novinkami stojí za povšimnutí hybridní strategie desktopu, která zahrnuje prostředí Gnome 3 i Gnome 2.

Proč stojí za to vyzkoušet Mint např. místo dříve populárního Ubuntu?

 1. Uživatelé na prvním místě – Mint obsahuje podle slov svých vývojářů nejkomplexnější balík grafických nástrojů a multimediálních kodeků, které zvyšují jeho hardwarovou kompatibilitu.
 2. Pomocná ruka – ačkoliv se vývojářský tým rozhodl použít Gnome 3, nenutí do něj rovnou nové uživatele. Ti si mohou vybrat a aktivovat jednotlivé komponenty MGSE a desktop si uzpůsobit podle svých požadavků.
 3. Známé prostředí – uživatelé si mohou zvolit také desktop MATE známý z Gnome 2.
 4. Bez prostředí Unity - Mint 12 je založen na novém Ubuntu 12.10 (Oneiric Ocelot), nesetkáte se zde však desktopem Unity, u nějž se spokojenost uživatelů Ubuntu značně rozchází.
 5. Slušný vyhledávací engine – Linux Mint uzavřel partnerství s DuckDuckGo, který je postaven na open-source řešení. Na rozdíl od Googlu nesbírá informace o uživatelích a neupravuje podle nich výsledky vyhledávání.
 6. Vylepšený vzhled – nová verze Mintu patří k „nejhezčím“ distribucím, nabízí další grafická témata.
 7. Aplikační výbava – Mint je předvybaven aplikacemi Firefox, Thunderbird, LibreOffice, Gimo a Totem movie player.
 8. Výkon – Linux Mint 12 je postaven na kernelu 3.0.
 9. Síla v číslech – na DistroWatch se Mint stal nejpopulárnější distribucí a překonal dlouho vedoucí Ubuntu.
 10. Bezpečný a spolehlivý – Linux není kvůli nízkému rozšíření tolik zahlcen útoky malwaru, Mint přináší konzervativní přístup k updatům a obsahuje unikátní Update Manager.
 11. Přizpůsobitelnost – silná stránka Linuxu, jež zkušeným uživatelům umožňuje úpravu vzhledu, desktopu, aplikačního balíku apod.
 12. Je zdarma – To, že je Linux Mint bezplatný je argument bez diskuze. Při prodeji hardwaru na něm nevyděláte, ale můžete jej nabídnout jako přidanou hodnotou zákazníkům, kteří z nějakého důvodu nechtějí platit za operační systém.


Zdroj: IDG News ServiceKomentáře