Zaměstnanci nejvíce zneužívají pracovní čas na e-mail a sociální sítě

Společnost truconneXion, výrobce softwaru pro monitorování zaměstnanců, sestavila žebříček zneužívání pracovního času. Dominuje mu stále e-mail, sociální sítě jsou v závěsu.

Zaměstnanci nejvíce zneužívají pracovní čas na e-mail a sociální sítěPodle průzkumu se za rok 2011 každý zaměstnanec věnoval mimo pracovním aktivitám v průměru 51 minut denně.Podle průzkumu truconneXion se v roce 2011 každý zaměstnanec věnoval mimopracovním aktivitám v průměru 51 minut denně. To je v porovnání s předchozím rokem o 5 % méně, což odpovídá 3 minutám. truconneXion zveřejňuje míru zneužívání pracovního času už od roku 2009 a průměrně klesl „zneužitý“ čas o 43 %.

Z mimopracovních aktivit se zaměstnanci nejvíce věnují soukromému e-mailu, kterému věnují přibližně 12 minut. Meziročně se tento čas o dvě minuty snížil a to především díky sociálním sítím, které na žebříčku letí vzhůru a v současné době jsou na druhém místě. Zaměstnanci jim v průměru věnují 10 minut denně. K rostoucím trendům krom sociálních sítí patří také on-line nakupování a instant messaging jako je Skype.

Méně času věnovali v roce 2011 zaměstnanci stahování multimédií, kde došlo k propadu o polovinu, a hraní her. „V roce 2011 jsme zaznamenali viditelný přesun k rychlým a bezprostředním formám komunikace. Hrát hry, pouštět si videa a další multimédia lze přímo přes internet bez nutnosti stahování jakýchkoli souborů,“ uvedl v tiskové zprávě auditpro manažer Martin Hnízdil.

Počet minut strávený mimopracovními aktivitami se liší podle dne v týdnu. Nejvíce jsou zaměstnanci „aktivní“ v pátek, kdy takto stráví 88 minut. V průběhu dne je kritický čas mezi 13. a 14. hodinou, kdy se zaměstnanci věnují jiným aktivitám přibližně 13 minut.

Průzkum je postaven na agregovaných datech ze zhruba 200 českých firem, které truconneXion sbírá od roku 2009.


Žebříček zneužívání pracovního času zaměstnanci

 

Žebříček zneužívání pracovního času zaměstnanci.
Zdroj: truconneXion
Úvodní foto: Ogerepus - Fotolia.com.png

Komentáře