Xerox a Cisco v partnerství pro tisk z cloudu

Společnosti Xerox a Cisco oznámily záměr spolupráce za účelem zjednodušení správy IT. Poskytovat budou služby založené na cloudovém řešení s technologiemi pro sítě a tisk. Jaká je role partnerů?Xerox a Cisco v partnerství pro tisk z clouduSpolečnosti plánují zjednodušit, zrychlit a zabezpečit tisk především pro mobilní zaměstnance tím, že přidají software do routerů a switchů. Partneři společnosti Cisco budou prodávat technologii a řízené tiskové služby, která pak dodá Xerox z datového centra. I to bude včetně infrastruktury postavené na serverech a technologiích Cisco UCS (Unified Computing System) a Vblock.

Tyto služby, včetně infrastruktury jako služby (Iaas), soukromých cloudových prostředí a řízených tiskových služeb (MPS), již byly pro omezené využití uvolněny obchodním partnerům společnosti Cisco.

Tisk odkudkoliv na kterékoliv tiskárně

S mobilním tiskem bude moci zaměstnanec odeslat dokument ze smarthphonu, tabletu či jiného zařízení do služby, která jej zpřístupní všem tiskárnám v organizaci. Pracovník pak po zadání kódu na kterékoliv z tiskáren může dokument vytisknout. Rob Whiteley, analytik ze společnosti Forrester Research, uvedl, že toto řešení může pomoci řešit komplikovanost tisku ve firmách, kde roste zastoupení mobilních zařízení a virtuálních desktopů.

Tímto partnerstvím vytváří společnosti Xerox a Cisco centrum pro jednoduchou propojenou infrastrukturu, které spojuje pokročilé sítě, tisk a cloudové služby,“ uvedla v tiskovém oznámení Ursula Burns, předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka společnosti Xerox.

Xerox uvedl, že záměrem aliance je poskytnout obchodním partnerům společnosti Cisco nové cesty k úsporám nákladů a sledování nákladů na tisk pro jejich zákazníky a zároveň partnerům společnosti Xerox dát možnost využívat služeb Cisco Smart Services pro podporu síťových řešení jejich zákazníků.

Řešení pro mobilní tisk společnosti Xerox bude přístupné z virtuálních desktopových klientů Cisco a tabletů Cius od chvíle jejich obecné dostupnosti.

Zdroj: Cisco, IDG News ServiceKomentáře