Výdaje SMB na IT rostou díky tabletům a cloudu

Výdaje malých a středních firem na IT podle průzkumu společnosti Spiceworks rostou. Za co firmy utrácí nejvíce?Výdaje SMB organizací na informační technologie v první polovině roku 2012 rostly.Výdaje SMB organizací na informační technologie ve světě v první polovině roku 2012 rostly. Firmy podle průzkumu utrácejí více peněz za nasazování tabletů, cloudové služby a virtualizaci.

Rozpočty firem na informační technologie tak v první polovině roku 2012 stouply meziročně o 15 % a vůči druhé polovině roku 2011 se rozpočty zvedly o 6 %. Průměrný rozpočet na informační technologie činil v první polovině roku 2012 celkem 152 tisíc dolarů Zvedl se o ze 143 tisíc dolarů z druhé poloviny roku 2011.

Za vyššími výdaji firem stojí podle průzkumu investice do nových technologií, a to jak z do hardwaru, tak do softwaru. Přibližně 62 % oslovených organizací již nasadilo, či v příštích šesti měsících plánuje nasadit do firemního prostředí tablety.  V druhé polovině roku 2011 přitom na stejnou otázku odpovědělo kladně pouze 50 % respondentů.

Cloudové služby zavedlo, či v příštích šesti měsících plánuje zavést 48 % oslovených organizací, virtualizaci dokonce 64 %. V porovnání s druhou polovinou roku 2011, kdy cloud chystalo zavést 28 % a virtualizaci 54 % firem, se jedná o znatelný růst.

Stoupl také průměrný počet virtualizovaných aplikací. Před rokem virtualizovala každá z oslovených společnosti v průměru 2,1 aplikace, v první polovině letošního roku dosáhl průměrný počet virtualizovaných aplikací 3,1.

Průzkum společnosti Spiceworks zahrnuje celkově 1 498 respondentů z řad SMB (podniky s méně než 1000 zaměstnanci). Přibližně třetina oslovených organizací patří do regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře