VMware pokračuje v růstu. V prvním kvartále o 35 %

Jednička v oblasti virtualizačních řešení, VMware, zveřejnila výsledky za první kvartál roku 2010. Příjmy společnosti dosáhly hodnoty 634 milionu dolarů, což při srovnání s předchozím rokem představuje růst o 35 %.Dle slov Marka Peeka, finančního ředitele Wmware, je virtualizace evolučním krokem ke cloud computingu

Příjmy za prodej softwaru dosáhly v prvním čtvrtletí 2010 částky 312 milionu dolarů. Při porovnání s předchozím rokem to znamená růst o 21 %. Do služeb, jenž zahrnují mj. údržbu softwaru, zákazníci investovali o 51 % více jak vloni, celkem tedy 322 milionu dolarů.

Nejlépe se dařilo obchodům mimo USA. V Americe se prodeje zvýšili jen o 30 %, zatímco v ostatních zemích o 40 %. Tahounem výsledků se staly Evropa, Čína a Japonsko.

Za zvýšeným zájem o virtualizaci stojí dle slov Marka Peeka, finančního ředitele WMware, opadnutí strachu z hospodářské krize. „Firmy začínají investovat našetřené prostředky do IT a virtualizace je evoluční krok ke cloud computingu. V příštím čtvrtletí pravděpodobně dojde ke zpomalení růstu, ovšem celkově za rok 2010 očekávám růst kolem 35 %," uvedl pro IDG.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře