Tři překážky bezpečnosti, které přináší BYOD podle Gartneru

Analytici společnosti Gartner jmenovali hlavní hrozby spojené s politikou umožňující vnášet do firem vlastní zařízení.

Tři překážky bezpečnosti, které přináší BYOD podle GartneruTři překážky bezpečnosti, které přináší BYOD podle GartneruSedmdesát procent respondentů v průzkumu agentury Gartner uvedlo, že plánuje zavedení politik pro BYOD (Bring Your Own Device) v následujících 12 měsících. Chtějí tak umožnit zaměstnancům používat osobní mobilní zařízení pro přístup k podnikovým aplikacím.

Třetina všech dotázaných organizací uvedla, že již politiky BYOD pro mobilní zařízení, jako jsou smartphony a tablety, zavedla.

Přesun od podnikem vlastněných mobilních zařízení k vnášení vlastních zařízení zaměstnanců má velký dopad na způsob myšlení a chování se v mobilní bezpečnosti,“ uvedl Dionisio Zumerle, hlavní analytik v Gartneru.

Dodal, že politiky a nástroje, které jsou z počátku používány pro správu mobilních zařízení nabízejí zabezpečení na úrovni spotřebitelů a musí být revidovány.

Gartner věří, že organizace musí při přechodu na BYOD zvážit a přijmout opatření ve třech hlavních oblastech:

1. Právo uživatelů využívat funkcí svých personálních zařízení je v konfliktu s politikami podnikové mobilní bezpečnosti a zvyšuje riziko úniku dat a zneužití zranitelností.

2. Svoboda uživatelů ve výběru zařízení a rozšíření zařízení s neadekvátním zabezpečením ztěžují jejich potřebné zabezpečení, a také sledování jejich zranitelností a updatů.

3. Vlastnictví zařízení a dat uživatelem vyvolává obavy v oblasti soukromí a stojí v cestě přijetí nápravných opatření u kompromitovaných zařízení.

Zdroj: Gartner

Úvodní foto: © Ben Chams - Fotolia.com

Komentáře