Tech Data oznámila výsledky, zisk rostl o 17 %

Globální distributor Tech Data, který působí i na tuzemském trhu, oznámil své výsledky za třetí čtvrtletí. Jakého zisku distributor dosáhl?Třetí čtvrtletí pro Tech Datu skončilo říjnem a obrat se zastavil na 6,16 miliardách dolarůObrat ve třetí čtvrtletí, které pro Tech Datu skončilo říjnem,  dosáhl 6,16 miliardy dolarů. Meziročně si firma polepšila o 9,2 %, vůči předchozímu čtvrtletí pak o 12,6 %. Zisk po zdanění rostl meziročně o 17 % na 50,5 milionu dolarů. Evropská část distributoční společnosti si ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce polepšila na obratu o 8,9 % a dosáhla 3,46 miliardy dolarů. Evropské příjmy tak v tomto období tvořily 56 % celkového obratu firmy.

K těmto číslům pomohla Tech Datě jak stabilní poptávka po produktech, tak akvizice celkem pěti společností v probíhajícím fiskálním roce 2011. „I díky výsledkům předchozích kvartálů si Tech Data vedla výjimečně dobře a čísla překonaly plány pro čtvrtletní,“ říká Robert M. Dutkowky, CEO společnosti Tech Data.

„Ve čtvrtém čtvrtletí očekáváme pokračující trend poptávky a prodeje by v daném období  mohly překonat historické hodnoty. Meziročně poroste výrazně americký region, vůči třetímu čtvrtletí pak očekáváme růst jak v Evropě, tak v Americe. Své úsilí zaměříme jak na zodpovědný růst firmy, tak na řízení nákladů a pracovního kapitálu. abychom mohli pokračovat v plnění našich dlouhodobých finančních cílů,“ doplnil Dutkowsky.

Výsledky pro tuzemskou pobočku zatím nebyly zveřejněny.

 

Zdroj: ChannelEMEAKomentáře