Společná řešení HP a Microsoft pro BI a datové sklady

Společnosti HP a Microsoft představily společná řešení, která propojují infrastrukturu, serverové aplikace a další nástroje. Jaké výhody přinášejí na trh?Společná řešená HP a Microsoft pro business intelligence, datové sklady a messagingNovinkami ze společné dílny HP a Microsoft jsou řešení pro business intelligence, datové sklady a messaging. Kombinovaná řešení mají především zjednodušit zavádění a zkrátit jeho čas.

Až dosud existovaly jen dvě cesty pro implementaci kritických obchodních aplikací, buď prostřednictvím často dlouhotrvajících dodávek řešení na míru, nebo s využitím uzavřených aplikací, které bylo následně složité a zdlouhavé měnit. Výsledkem bylo, že pouze 32 procent těchto projektů bylo zákazníky hodnoceno jako úspěšné. Naše nová kombinovaná řešení umožní podobné implementace zjednodušit a urychlit,“ uvedl v tiskovém oznámení David Hruška, ředitel serverové divize ve společnosti Microsoft.

Společnosti uzavřeli partnerství již před rokem, aby vytvořili společná řešení pro IT profesionály. Pavel Klimuškin, ředitel divize Enterprise Servers, Storage and Networking ve společnosti HP ČR, ve zprávě uvedl: „Spolu s doprovodnými službami podpory a konzultacemi umožní zkrátit dobu pro nasazení kritických obchodních aplikací z měsíců na týdny i hodiny.

Nasazení v řádu hodin

Již dostupnou novinkou je HP Business Decision Appliance, komplexní řešení business inteligence, které je současně otevřené pro úpravy ze stran partnerů. Uživatelům umožňuje spolupracovat s ostatními na analýzách dat při využití technologie „in-memory“ analýz PowerPivot. IT oddělením poskytuje centrální dashboard pro monitoring uživatelů a správu dat. Toto řešení využívající optimalizace pro Microsoft SQL Server a Microsoft SharePoint může být nainstalováno a nakonfigurováno během necelé hodiny.

Předkonfigurovanou platformu pro Microsoft Exchange Server 2010 - HP E5000 Messaging System je možné podle výrobců nasadit během několika hodin. Zahrnuje velkou kapacitu e-mailových schránek, centralizované archivování, přístup z různých zařízení v režimu 24/7 a možnost dalšího rozvoje. Řešení bude dostupné v průběhu března 2010.

Řešení pro datové sklady pro menší a střední firmy HP Business Data Warehouse Appliance je možné provozovat bez administrátora. Dostupné by mělo být v průběhu června 2010

Na druhou polovinu roku 2010 společnosti připravují řešení HP Database Consolidation Appliance, které umožní konsolidovat stovky databází do jediného, virtuálního prostředí. Zákazníkům to přinese vlastní privátní cloudovou databázi, která bude fungovat samoobslužně.

Další informace o řešeních naleznete na webech HP nebo Microsoft.

Zdroj: Microsoft, HPKomentáře