Software602 končí s Groupware. Zákazníkům nabízí IceWarp

Software602 a IceWarp uzavřeli partnerství, na jehož základě nabídnou zákazníkům využívajícím Groupware Server 6 (včetně předchozí verze Lan Suite 2004) přechod na řešení IceWarp Server 10. Proč byl ukončen další vývoj produktu Grupware a za jakých podmínek je dostupná náhrada?Software602 končí s Groupware. Zákazníkům nabízí IceWarpGroupware Server 6, e-mailový server s funkcemi pro práci ve skupinách, v současné době podle výrobce využívají stovky firemních zákazníků v České republice a USA. Firma Software602 nicméně uvedla, že nebude vyvíjet další verze, aby se mohla plně soustředit na řešení pro elektronizaci dokumentů a procesů.

Zákazníci s platnou licencí Groupware Server 6 mají možnost přejít za zvýhodněnou cenu na IceWarp Server 10, což je řešení pokrývající stejnou oblast funkcí a přinášející také další možnosti, jako například podporu mobilních zařízení. V ceně je zahrnut i softwarový nástroj pro usnadnění přechodu na nový systém (automatický převod uživatelů, emailů apod.).

Registrovaným zákazníkům, kteří se rozhodnou zůstat u Groupware Server 6 bude nadále poskytována technická podpora do 31. 12. 2010. V případě zájmu o další využívání služby Internet Security Service je zapotřebí do konce letošního roku zakoupit prodloužení licence o 12 měsíců. Software602 nicméně doporučuje přechod na IceWarp.

Příležitost pro partnery?

IceWarp Limited působí jako globální firma se sídlem na Kypru s celosvětovou distribuční sítí autorizovaných partnerů a pobočkami v USA, Austrálii i v České Republice. Platformu IceWarp Server (dříve Merak) vyvíjí více než deset let. IceWarp Limited v České republice zastupuje již od roku 2005 společnost E&S Software, jako výhradní autorizovaný distributor využívající obchodní označení IceWarp Czech Republic.

„Jsem přesvědčený, že zákazníci Software602 tuto možnost ocení. IceWarp Server vyrostl v plnohodnotnou komunikační platformu, jakou dokáže nabídnout jen několik firem na světě. Na projekt se společností Software 602 jsme vyčlenili v posledních měsících tým vývojářů, který měl za úkol přiblížit funkce obou produktů. Zákazníci Software602 mají unikátní možnost získat naše produkty za cenu ročního obnovovacího poplatku, nepřijít o žádnou funkcionalitu, kterou nyní využívají a zároveň získat spoustu novinek včetně VoIP komunikace nebo AJAX Web klientského rozhraní,“ uvedl v tiskovém oznámení Ladislav Goč, ředitel IceWarp Limited.

IceWarp v České republice na základě dohody obou výrobců zajistí každému zákazníkovi, který přejde z 602 na novou platformu, migraci řešení zdarma a nabídne stávajícím správcům sérii školení. Zájemci o bližší informace o produktu a možnostech spolupráce s distributorem mohou navštívit přímo stránky IceWarp.Komentáře