Soft-Tronik mění název na Arrow ECS

Dnešním dnem vstoupila oficiálně v platnost změna názvu distributora s přidanou hodnotou (VAD) Soft-Tronik na Arrow ECS. Proč k ní došlo a co změna znamená pro partnery distributora?Logo Arrow ECS nahrazuje dosavadní logo distributora Soft-Tronik.Soft-Tronik je členem celosvětové distribuční skupiny Arrow ECS již od roku 2005. S platností k 1. 2. 2010 proto sjednocuje svůj název se zahraničním majitelem, stejně jako tomu je u dalších zastoupení v Evropě. Mění se přitom pouze název firmy, její organizace, vedení a poskytované služby zůstávají zachovány v původní podobě.

Změna našeho názvu zvýší uvědomění o silné globální pozici, kterou přinášíme našim obchodním partnerům jakožto člen prestižní skupiny Fortune 200 a přední value added distributor nejen v České republice ale i v Evropě a celosvětově,” vysvětlil důvody změny v tiskovém oznámení Boris Nevrlý, ředitel a dřívější spoluzakladatel společnosti Soft-Tronik.

Americký gigant Arrow ECS je jedním z obchodních segmentů korporace Arrow Electronics. Sídlo distribuční společnosti se nachází v Coloradu a v zemích celého světa má aktuálně 26 zastoupení. Arrow ECS ohlásila za rok 2008 tržby ve výši 5,4 miliardy amerických dolarů. Podle údajů analytické společnosti Canalyst se ve stejném roce zařadila v Evropě (region EMEA) z hlediska dosaženého obratu na čtvrté místo mezi všemi IT distributory. Její hospodářský výsledek zde vyšplhal na 3,68 miliardy euro. Soft-Tronik se na této částce podílel v roce 2008 obratem 1,13 miliardy korun.

Co čekat od Arrow ECS?

Pokud jste byli se Soft-Tronikem v právním vztahu, nemusíte se obávat změny smluv. Právní forma zůstává stejná. Společnost má stejné sídlo, stejné Identifikační číslo (IČO), stejné Daňové identifikační číslo (DIČ) a změna názvu nemá vliv na uzavřené smlouvy, a tudíž není potřeba je znovu uzavírat, nebo měnit.

Soft-Tronik (nyní Arrow ECS) je specialista na řešení a služby pro velké podniky a organizace zejména v oblasti ukládání dat, síťové bezpečnosti, podnikového softwaru, virtualizace a přístupové infrastruktury. Resellerům s přidanou hodnotou nabízí zejména služby technické i obchodní podpory. Ačkoliv pod původním názvem působil Soft-Tronik téměř dvacet let, přejmenování na Arrow ECS mu může přinést řadu výhod zejména z hlediska vyjednávání s výrobci, mezinárodního renomé a sdílení znalostí v rámci skupiny.

Více informací o společnosti získáte na webových stránkách Arrow ECS. Doporučujeme také americký web skupiny Arrow ECS.Komentáře