Servodata uvádí virtualizaci pro podniky. Chce konkurovat VMwaru

Servodata, distributor s přidanou hodnotou (VAD), minulý týden na tiskové konferenci v pražské Zoo představila řešení Red Hat Enterprise Virtualization pro servery. Jaké má produkt vlastnosti a co nabízí distributor prodejním partnerům?Budou si tuzemští podnikoví CIO nasazovat červený klobouk častěji?Servodata působí v České a Slovenské republice jako výhradní distributor produktů a řešení Red Hat. Martin Malý, obchodní ředitel společnosti, proto na úvod seznámil novináře s úspěchy firmy v loňském roce. Podle prezentovaných údajů dosáhla Servodata v produktech Red Hat obratu 71 milionů, což je o 38 milionů více, než v roce 2008. Více než 90 % prodejů přitom tvořily operační systémy pro servery.

Krize se v tomto případě projevila jako dobrá příležitost. U zákazníků našich partnerů se nám dařilo argumentovat výpočty celkových nákladů na vlastnictví a ukázkami toho, co funguje v zahraničí,“ uvedl Martin Malý.

Licence open source systémů nabízí Servodata prostřednictvím svých partnerů zdarma. Zpoplatněna je následně další podpora. Distributor dále vydělává na certifikačních školeních. Jen v loňském roce proškolil celkově přes 300 zájemců.

Na stejném obchodním modelu funguje také nabídka nového produktu. Red Hat Enterprise Virtualization (RHEV) je virtualizační řešení postavené na platformě Red Hat Enterprise Linux a určené pro podniky největších velikostí.

Red Hat virtualizace přichází

Mezi přednostmi nového řešení zástupci společnosti uvedli škálovatelnost, kompatibilitu (např. spolupráce databázemi Oracle), bezpečnost a také bezproblémovou kooperaci s produkty Microsoftu. Hlavním argumentem by měly být nicméně opět celkové náklady na vlastnictví (TCO).

Red Hat se chce stát v této oblasti lídrem trhu. Nabídne srovnatelnou kvalitu, ale třetinovou úsporu oproti VMwaru. Jako partneři budeme vydělávat na podpoře našich zákazníků, kteří si mohou její úroveň zvolit z několika balíčků,“ řekl Ondřej Suchý z firmy Enlogit, která funguje jako value added reseller a spolupracuje se Servodaty.

Pokud máte zájem o více informací o novém produktu, zamiřte na anglické stránky Red Hat Enterprise Virtualization, nebo využijte prezentace firmy Enlogit, kde najdete i odkazy na další články. Zamířit můžete také na profil Servodat ve vyhledávači distributorů (nejprve se přihlaste), nebo přímo na webovou prezentaci distributora.Komentáře