Schváleno! Avnet a Servodata dokončily akvizici divize HAL

Avnet a Servodata dokončily akvizici divize HAL, poskytující služby distribuce s přidanou hodnotou (VAD) produktů HP v České republice. Převzetí value added distribuce produktů HP v ČR Avnetem schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.Avnet v České republice posiluje, akvíroval celou divizi HP od Servodat.Se schválením a uzavřením akvizice končí Servodata svoje aktivity v distribuci produktů HP na českém trhu. Celý tým divize HAL přechází do české pobočky firmy Avnet, kde bude pokračovat ve své činnosti. Avnet bude také řešit záruční a servisní požadavky k produktům HP u současných zákazníků Servodat.

Firma Servodata pokračuje ve svých ostatních obchodních aktivitách beze změn. Nadále se věnuje především oblasti podnikových licenčních programů Microsoft či value added distribuci produktů EMC Corporation. Více informací jsme k této zásadní události na distribučním trhu s přidanou hodnotou přinesli v článku HP divize Servodat přechází pod Avnet. Co bude s partnery?

Avnet vítá nové partnery

Naši partneři reagovali na zprávu velmi pozitivně. Otevírá se jim cesta k dalšímu důležitému produktovému portfoliu a spojeným službám. Ostatně řada z nich už nás dlouhou dobu ‘ponoukala tímto směrem‘,“ uvedl pro ChannelWorld Pavel Salák, Managing Director společnosti Avnet.

Na spolupráci se těší také slovenská pobočka výrobce. „Tato akvizice nám přinese možnost rozšířit spolupráci s Avnet CZ i na značku HP, kterou máme dlouhodobě v portfoliu. Prostor se otevírá zejména ve sdílení technologických vědomostí a zdrojů,“ uvedla na dotaz ChanneWorldu Bronislava Kekeňáková, marketingová manažerka Avnet TS Slovakia, IT VAD roka 2009.

Kromě stávajících partnerů chce Avnet novou nabídkou oslovit i nové partnery a samozřejmě také dodavatele, kteří spolupracovali na projektech HP se Servodaty. „Díky přechodu celého týmu divize HAL do Avnetu zůstávají zákazníkům stejné kontaktní osoby, pouze na nové adrese. Nastavené podmínky a poprodejní podpora se akvizicí nikterak nezmění. Divize HAL má dlouholetou důvěru obchodních partnerů, na které bude stavět i Avnet,“ potvrdil Pavel Salák.

Kontakty na tým nové divize Avnetu najdete na stránkách Avnetu.Komentáře