SAP spustil akreditační program kvality

Společnost SAP spustila nový globální akreditační program pro resellery s přidanou hodnotou (VAR). Jaké jsou podmínky a kolik partnerů se zapojí v České republice?Základními prvky programu AQM jsou předem připravený roční plán kvality a pravidelné společné čtvrtletní kontroly dodržování kvality. Nová akreditace je otevřena pro SAP VAR partnery, kteří se rozhodnou postupovat podle doporučení SAP Active Quality Managementu (AQM) při prodeji a implementaci SAP řešení.

Přihlášení do tohoto programu vždy probíhá po komunikaci s channel manažerem SAP, který jmenuje daného partnera. Jde zejména o partnery, kteří potřebuji pomoci na projektu, a touto akreditaci získají know-how pro kvalitnější průběh projektu a jeho monitoring v souladu se zákaznickými požadavky,“ vysvětlil pro ChannelWorld Jiří Synáček, ředitel pro kvalitu SAP CEE a v tiskovém oznámení doplnil: „Nový globální akreditační program nám umožňuje spolupracovat s partnery na přenosu doporučení pro implementační projekty zákazníků, kteří si zvolili naše softwarová řešení, ale do jejichž implementací nejsme přímo zapojeni.“

Základními prvky programu AQM jsou předem připravený roční plán kvality a pravidelné společné čtvrtletní kontroly dodržování kvality. Partneři zapojení do programu jsou povinni předložit plán a prezentovat, jak hodlají během roku zlepšit kvalitu procesů ve své společnosti. Čtvrtletní kontrola pak umožňuje v otevřené diskuzi se SAP identifikovat a sledovat hlavní rizika jednotlivých implementačních projektů a provádět společnou prevenci potenciálních problémů.

Partneři v ČR přibývají

Certifikát o úspěšném zavedení programu zatím získalo v regionu EMEA něco málo přes 10 partnerů, a to na základě aktivního dodržování podmínek programu v uplynulých 8 měsících. Mezi ně patří také dvě společnosti z České republiky, Mibcon a Sabris. V rámci tohoto programu, obě společnosti, mimo jiné, sestavily a naplňují roční plán zvyšování kvality a minimálně jednou za čtvrtletí diskutují se SAP plány kvality a postup eliminace případných rizik na individuálních implementačních projektech svých klientů.

Aktuálně jsou v hledáčku SAPu pro zařazení do programu další tři VAR partneři. V případě, že vás program zaujal a chcete se přihlásit nebo zjistit více informací, kontaktujete přímo Jiřího Synáčka (jiri.synacek@sap.com).

Zdroj: ChannelWorld, SAPKomentáře