SAP ocenil partnery a mění partnerskou strategii

SAP ČR na setkání s partnery, kteří se zaměřují na prodej řešení SAP Business All-in-One, ocenil nejlepší prodejce licencí roku 2008. Producent podnikových systémů zároveň oznámil změny v partnerské strategii.V kategorii prodeje licencí za rok 2008 se na prvním místě umístila partnerská společnost Mibcon. Zleva stojí Stanislav Havel, Channel Development Manager, SAP ČR; Aleš Ogoun, Channel Development Manager, SAP ČR; Jan Holík, předseda představenstva, Mibcon; Martin Ambler, obchodní ředitel pro SMEV kategorii prodeje licencí za rok 2008 se na prvním místě umístila partnerská společnost Mibcon, následovaná partnery IDS Scheer a S&T CZ. Ocenění za skokana roku 2008 si odnesla firma Consulting 4U. Oceněn byl rovněž nejúspěšnější partner prvního pololetí roku 2009, kterým se stala společnost Siconet.

Vedle vyhodnocení nejlepších partnerů byly účastníkům setkání představeny rovněž změny v organizaci a struktuře obchodního oddělení, které by měly přinést zjednodušení komunikace s partnery. SAP zároveň uvedl produktovou novinku v podobě řešení Business Inteligence vyvinutého specificky pro potřeby menších a středních firem (SMB).

„V rámci integrace Business Users portfolia má dnes každý partner možnost nabízet speciální řešení Edge BI pro SMB trh v rámci standardního VAR partnerského kontraktu. Tímto krokem SAP reaguje na situaci na trhu a zvýšenou potřebu využívání analytických nástrojů u všech typů zákazníků," komentoval pro ChannelWorld novinky pro partnery Martin Ambler, obchodní ředitel pro SMB ve společnosti SAP.

Martin Ambler ChannelWorldu rovněž prozradil další plány v partnerském kanálu: „Naším cílem je rozšířit záběr našich partneru i o firmy, které mají ERP, CRM nebo HR řešeni od jiného dodavatele, ale nemají efektivní a dostupný nastroj, který dodá aktuální, konsolidovaná a rychle dostupná data pro flexibilní manažerská rozhodnutí."

Setkání partnerů programu SAP Partner Edge v České republice se uskutečnilo na konci června v prostorách pražského Avenir Business Parku. Zúčastnili se ho zástupci 21 partnerských firem. Systém SAP Business All-in-One, za jehož prodej byli partneři oceněni, je určen především menším a středním firmám. Pro více informací navštivte webovou prezentaci SAP ČR.Komentáře