SAP a Dell prohlubují partnerství v cloudu a databázích

Aplikace společnosti SAP poběží na cloudové platformě Dell, který zase představí zařízení využívající databázi Hana od SAPu.SAP a Dell prohlubují partnerství v cloudu a databázíchSAP a Dell rozšiřují partnerství v oblasti cloud computingu a in-memory databází. Klienti společnosti SAP budou moci nasadit tyto aplikace na platformu VIS Next Generation Datacenter od společnosti Dell, jejíž vývoj byl podpořen akvizicemi výrobců Ocarina Networks a Scalent.

Ačkoliv SAP dokončil výzkum a vývoj nutný pro zajištění jednoduché virtualizace svého softwaru před lety, bylo potřeba ještě zajistit kompatibilitu s řídícími nástroji a dalšími aspekty platformy Dell, uvedl Kaj van de Loo, senior vice president technologické strategie ve společnosti SAP.

Dell také vstoupí do řad výrobců, kteří prodávají zařízení založené na databázové technologii SAP Hana.In-memory řešení udržuje zpracovávaná data v RAM paměti, aniž by je potřebovalo číst z disku, čímž zvyšuje výkon systému.

Stroje od Dellu s technologií Hana budou využívat PowerEdge R910.

Dalšími hardwarovými partnery SAPu, kteří podporují databáze Hana, jsou Hewlett-Packard a Fujitsu. Také ti uvedou na trh podle Kaje van de Loo nová zařízení. Cenové detaily zatím nebyly zveřejněny.

SAP své řešení staví jako konkurenční technologii k zařízení Exadata od Oraclu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře