RRC míří do podnikové sféry

RRC-CZ, distributor s přidanou hodnotou, uspořádal setkání s partnery pod názvem „Ekonomicky úsporná komunikační řešení“. Představili se výrobci Avaya, Motorola a Ascom. Seznamte se s novinkami a strategií distributora.Partnery přivítaly usměvavé zaměstnankyně RRC-CZSetkání mělo dopolední i odpolední program. V úvodních přednáškách se partneři seznámili s distributorem RRC a službami, které poskytuje. Jan Kašpar, generální ředitel společnosti, osobně představil historii a současnou strategii distributora.

RRC-CZ je součástí nadnárodní skupiny založené v roce 1992 v Moskvě, kde je zároveň centrála společnosti. Ve svých pobočkách v jedenácti zemích zaměstnává přes 550 lidí. Zejména východní a jižní trhy obsluhuje z několika nadnárodních skladů.

Česká pobočka v druhé polovině minulého roku změnila identitu, když sloučila divizi Difo, orientovanou na spotřebitelský segment, s divizí RRC Eterprise Jan Kašpar, generální ředitel RRC-CZ, představil partnerům strategii společnosti pro tento rokzaměřenou na dodávky do SMB a větších korporací. Právě podnikový segment bude do budoucna jediným směrem, kam se chce distributor soustředit. V oblasti spotřebního zboží nyní probíhají výprodeje.

Produktové oblasti, na které se distributor aktuálně zaměřuje, jsou tedy čtyři: infrastruktura, datové sítě a komunikace, bezpečnost a problematika automatické identifikace dat. Tyto segmenty chce společnost v druhé polovině roku rozšířit také o ukládání dat a virtualizaci.

Mezi další plány patří rozvoj nového e-shopu ThinkLink, který je napojen na nově zavedený informační systém Microsoft Dynamics AX. Partnery také potěší, že Patrik Monari ze společnosti Avaya zdůraznil změnu prodejní strategie z dříve majoritně přímého na nepřímý model prodeje produktů a služebdistributor naplánoval většinu svých marketingových aktivit pro tento rok právě na jejich přímou podporu.

Jako distributor s přidanou hodnotou nabízí RRC-CZ partnerům řadu služeb, jako jsou školení, technická a obchodní podpora, projektová podpora atp.

Česká pobočka zaměstnává 19 lidí a působí rovněž na slovenském trhu. V loňském roce dosáhla obratu přes 0,5 miliardy korun.

Po úvodním slově Jana Kašpara pokračovaly prezentace výrobců Avaya a Motorola, kteří následně představili společné řešení Total Enterprise Access and Mobility Solution. Partneři si tak mohli na vlastní oči udělat představu o možnostech jeho využití pro vertikály maloobchodu, zdravotnictví a hotelových služeb.

Odpolední přednášky tematicky pokryly produktovou nabídku společností Avaya, Motorola a Ascom, cílenou především do SMB segmentu.

Podrobný profil společnosti RRC-CZ najdete v našem vyhledávači distributorů zde. Oficiální prezentaci a nový e-shop distributora pak tady.Komentáře