Průzkum: Připojení k internetu limituje firmy pro přechod do cloudu

Podle průzkumu společnosti Virgin Media Business jedna z deseti společností v současné době nasazuje cloudové technologie. Firmy se zdráhají z obav z nedostatečné šířky pásma připojení. Jak se liší pohled zaměstnanců a vedení?

Průzkum: Připojení k internetu limituje firmy pro přechod do clouduPřipojení k internetu limituje firmy pro přechod do cloudu Foto: © Beboy - Fotolia.comAčkoliv jsou firmy v nasazování dat a aplikací do cloudu opatrné, sedm z deseti zaměstnanců ve firmách uvádí, že chtějí mít přístup k softwaru v cloudu.

Podle výzkumu společnosti Virgin Media Business existuje velký rozdíl mezi názory zaměstnavatelů a zaměstnanců na technologie cloud computingu na pracovištích. V průzkumu mezi  1000 pracovníky jich 69 % uvedlo, že by rádi přistupovali k softwaru, který používají v kanceláři, prostřednictvím webového prohlížeče z jakéhokoliv místa či zařízení.

Dotázaní pracovníci si jsou jistí, že jejich podniky budou schopné splnit tato očekávání. Průzkum ukázal, že 78 % z nich věří, že v průběhu deseti let budou moci přistupovat ke svým aplikacím přes web mimo kancelář.

Navzdory otevřenosti zaměstnanců vůči cloud computingu, mnoho podniků tuto technologii zavádí pomalu kvůli obavám z nedostatečné konektivity k internetu.

Vlastníci i ředitelé firem mají obavy z připravenosti na cloud

V samostatném průzkumu mezi 5 000 vlastníků podniků jich 88 % uvedlo, že se chystá ve firmě cloudové aplikace nasadit. Klíčovou otázkou je však připravenost síťové infrastruktury na tento přechod.

Průzkum dále uvádí, že 22 % dotázaných majitelů firem úplně nevyhovuje používání aplikací přes internet a 20 % vyjádřilo obavy o spolehlivost svého internetového připojení. Dále pak 21 % se obává celkového objemu přenesených dat cloudovými aplikacemi.

Mark Heraghty, generální ředitel společnosti Virgin Media Business uvedl: „Rychlé, bezpečné a spolehlivé připojení k internetu je zásadní pro podporu stále roztříštěnější a více mobilní pracovní síly.

Další nedávný průzkum ukázal, že pouze jeden z deseti ředitelů IT věří v dostačující šířku pásma svého připojení pro migraci dat a aplikací do cloudu.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře