Případová studie: Výrobce profesionálních gastrozařízení potřebuje spolehlivou Wi-Fi

Připojení k internetu přes moderní bezdrátovou síť, vystavěnou z prvků ZyXEL, může využívat přes 230 zaměstnanců výrobního závodu RM Gastro ve Veselí nad Lužnicí (PR článek).

Případová studie: Výrobce profesionálních gastrozařízení potřebuje spolehlivou Wi-FiOd prodeje fritéz a dalších stolních kuchyňských zařízení se firma RM Gastro, založená v roce 1994, vypracovala až k vlastní výrobě spotřebičů pro profesionální kuchyně. Dodává je zákazníkům v 53 zemích světa. Výrobní závod firmy RM Gastro se nachází ve Veselí nad Lužnicí. V roce 2005 prošel zásadní modernizací a v současné době zaměstnává přes 230 pracovníků.

Cílem rozšíření IT infrastruktury závodu firmy RM Gastro bylo pokrytí kancelářských i výrobních prostor kvalitní bezdrátovou sítí. Připojení přes Wi-Fi slouží zaměstnancům firmy pro přístup k podnikovým systémům i na internet.

V rámci projektu, realizovaného společností VTR Computers, bylo navrženo rozšíření existující IT infrastruktury firmy RM Gastro o Wi-Fi přístupové body ZyXEL, které splňují všechny nároky na kvalitu pokrytí, propustnost i možnost řízení bezdrátové sítě.

Pro připojení přístupových bodů postačovala současná kapacita instalovaných switchů, pouze bylo třeba doplnit strukturovanou kabeláž. Z nabídky ZyXEL zvolili specialisté firmy VTR Computers modely ZyXEL NWA5121-NI v2 a rovněž i výkonnější přístupové body ZyXEL WAC6502D-E, vhodné pro pokrytí prostor s větší koncentrací připojených zařízení. O centralizovanou správu nové bezdrátové sítě se stará kontroler ZyXEL NXC5500.

Kancelářské prostory firmy RM Gastro jsou nyní pokryty rychlou Wi-Fi sítí standardu 802.11ac, šířenou přístupovými body s inteligentními anténami, které automaticky optimalizují vyzařovací charakteristiku pro každého jednotlivého klienta.

Zbývající část závodu pokrývají přístupové body vysílající v pásmech 2,4 a 5 GHz s podporou standardu 802.11n. Problémům s pokrytím slepých míst a kolísajícím signálem Wi-Fi se lze vyhnout díky technologiím na formování vyzařovaného signálu (Transmit Beamforming) a zlepšení přenosu dat v zarušeném prostředí (LDPC a MLD).

Nová Wi-Fi síť firmy RM Gastro je připravena na současné připojení stovek klientů i případné budoucí rozšíření.

Zdroj: ZyXEL
Úvodní foto: Aboxs (ZyXEL)

Komentáře