Novinky z konference Citrix Synergy 2010

V polovině května se v San Francisku uskutečnila konference Citrix Synergy 2010 zaměřená na virtualizaci, počítačové sítě a cloud computing. Přinášíme vám přehled představených novinek z dílny Citrixu.Citrix oznámil na letošní konferenci Citrix Synergy řadu novinek, seznámit se s nimi můžete i na tuzemské Citrix Solution Conference 2010. Citrix Systems na konferenci oznámil dostupnost nejnovější verze produktu Citrix XenServer, který přináší do celé produktové řady další funkce.

Virtualizační platforma je plně připravena pro firemní nasazení, ověřena v cloudových aplikacích a nabízí všechny vlastnosti potřebné pro vytváření a správu virtuální infrastruktury za zlomek ceny konkurenčních produktů,“ uvedl výrobce v tiskovém oznámení.

Nový XenServer 5.6 přináší rozšířené možnosti správy virtualizace jak pro bezplatný XenServer, tak pro pokročilejší placené varianty Enterprise a Platinum.

Citrix představil také novou levnou variantu XenServer Advanced Edition, která umožňuje firmám a provozovatelům cloudových služeb, využívajícím bezplatný XenServer, přidat do systému vylepšené funkce pro zvýšení dostupnosti. Argumentuje přitom zejména zlomkem nákladů oproti konkurenci. Více informací najdete v originální zprávě.

Nové licence

Citrix dále představil nové licence pod názvem „Burst Pack“, kterými rozšiřuje svůj licenční systém „Pay-as-You-Grow“ (Plaťte podle svého růstu). Nové licence umožňují zvýšit výkon hardwarových zařízení NetScaler MPX a virtuálních zařízení NetScaler VPX při náhlém špičkovém nárůstu provozu aplikací. Přinášejí tak potřebnou pružnost do virtualizovaných datových center, aniž by zákazníci museli připlácet za kapacitu, kterou nepotřebují.

Prodejem licence „Burst Pack“ můžete správcům datového centra snadno zvýšit kapacitu nasazeného systému NetScaler po dobu 90 dnů, což umožňuje pokrýt sezónní nápor nebo nečekaný špičkový nárůst provozu.

Pro více informací opět doporučujeme stránky Citrixu.

Spolupráce s Microsoftem

Úzké napojení Citrixu na Microsoft není žádným tajemstvím. Softwaroví giganti dlouhodobě spolupracují na propojení svých produktů. Na Citrix Synergy 2010 představili další výsledky svého úsilí.

Virtuální zařízení Citrix NetScaler VPX nabídne rozsáhlou podporu pro provozně důležitá řešení datových center a infrastruktury od Microsoftu, zahrnující Microsoft Hyper-V, Microsoft System Center a klíčové firemní aplikace Microsoftu, jako jsou SharePoint 2010 a Exchange Server 2010. „Díky tomu budou administrátoři datových center od Microsoftu nyní moci využívat stejné funkce NetScaleru pro urychlení provozu, vyrovnávání zátěže a zabezpečení, které podporují chod největších světových datových center, jako přirozenou součást Hyper-V přímo v prostředí Microsoft System Center, aniž by k tomu potřebovali nějaké znalosti o síti a její konfiguraci,“ uvedl výrobce v tiskovém oznámení. Bližší informace můžete nalézt na stránkách věnovaných tomto oznámení.

Více se o produktech a řešeních Citrixu dozvíte také na webových stránkách výrobce. Využít můžete i podporu výhradního distributora pro Českou republiku a Slovensko, kterým je Arrow ECS (link vede do profilu ve vyhledávači distributorů, nejprve se přihlaste).

Pokud máte vy nebo zákazníci zájem seznámit se s nabídkou společnosti Citrix blíže, máte jedinečnou příležitost na tuzemské konferenci Citrix Virtualization Conference 2010, která se koná již příští úterý v pražském hotelu Clarion.

Zdroj: Citrix, ChannelWorld

Pokud máte vy nebo zákazníci zájem seznámit se s nabídkou společnosti Citrix blíže, máte jedinečnou příležitost na tuzemské konferenci, která se koná již příští úterý v Praze.Komentáře