Nové řešení a služby HP mají urychlit cestu do cloudu

Společnost HP oznámila uvedení nových služeb a řešení založených na konvergované infrastruktuře, která má umožnit podnikům a poskytovatelům služeb rychlý přesun IT infrastruktury do prostředí cloudu.Karel Kotrba, ředitel divize HP Enterprise Services v České republiceÚčastníky z řad IT ředitelů i partnerů přivítal Karel Kotrba, ředitel divize HP Enterprise Services v České republice. Upozornil, že hlavní „změna IT je ve změně“ chování zaměstnanců, kteří jsou zvyklí na nejnovější technologie z běžného života, chtějí přístup k internetu, na sociální sítě, nakupovat v e-shopech a využívat možností mobility ve svém pracovním prostřední.

Nebudou mít trpělivost čekat, a pokud jim IT oddělení neposkytne servis, který potřebují pro byznys, zajistí si jej externě, což vytvoří další tlak na bezpečnost a může vést ke ztrátě kontroly nad interním IT prostředím. Proto HP přichází s nabídkou, jež má zajistit variabilní IT zdroje, které dokáží operativně dodat požadovaný výpočetní výkon pro uspokojení aktuálních obchodních požadavků.

Přeměna datových center do éry cloudu

Služby HP Technology Consulting Services pro strategii, operace a zajištění provozu datových center mají urychlit jejich plánování, návrh a budování až o 40 % a zajistit koordinaci mezi IT, provozním a obchodním oddělením.

Poskytovatelé služeb mohou využít služby HP Continuous Improvement Program pro odstranění chyb v dostupnosti a snížení neplánovaných odstávek, HP Reliability Assurance Program pro vylepšení kontinuity provozu nebo HP Disaster Recovery Readiness pro lepší identifikaci nedostatků v plánování.

Rozšíření platformy HP CloudSystem

HP CloudSystem je řešení určené pro velké firmy a poskytovatele služeb, které dovoluje podle HP nasadit nové privátní či veřejné cloudové služby v řádu minut nebo hodin. Služby HP CloudSystem Financing pak umožňují nastavení platebního plánu pro financování cloudových projektů.

Softwaroví dodavatelé, systémoví integrátoři a poskytovatele služeb mohou využít předpřipravené konzultační a integrační služby HP CloudSystem Enablement Services při nasazování prvních cloudových služeb u klientů.

Obchodní partneři mají k dispozici 100 nových democenter HP Cloud Centers of Excellence po celém světě, které nabízejí možnost demonstrace reálných cloudových řešení.

Novinky v oblasti nasazení a správy aplikačních služeb

Virtualizační řešení HP VirtualSystems umožňuje podnikům a poskytovatelům služeb nasadit sady aplikací a kapacitu podporující tisíce uživatelů.

Nabídka zahrnuje HP VirtualSystem for Microsoft (např. Microsoft SharePoint, Exchange či SQL Server), HP Virtual System for Superdome 2/HP-UX a kombinaci HP-UX 11i v3 a HP Integrity Superdome 2 pro běh kritických aplikací.

Zdroj: HP, ChannelWorldKomentáře