NetApp koupí Akorri Networks

NetApp, výrobce řešení pro ukládání a management dat, oznámil dohodu o nákupu společnosti Akorri Networks specializované na optimalizaci výkonu serverů, úložišť a aplikací.NetApp koupí Akorri NetworksFinanční podmínky nákupu nebyly oznámeny, ale NetApp zaplatí za Akorri v hotovosti. Akvizice by měla být dokončena ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí NetAppu.

Produkty společnosti Akkori rozšíří portfolio NetAppu, konkrétně OnCommand management softwaru, který slouží ke kontrole, automatizaci a analýze infrastruktury datových úložišť. Platforma BalancePoint od Akorri slouží IT administrátorům k řešení problémů, optimalizaci a řízení servisu fyzických i virtualizovaných prostředí.

Balancepoint funguje s většinou operačních systémů, úložišť i podnikových aplikací. Platforma je taktéž kompatibilní se switchi Brocade, Cisco a virtualizačními produkty od Microsoftu a VMwaru.

Sjednocení správy pro IT oddělení

IT oddělení si v čím dál větší míře uvědomují důležitost schopnosti řídit fyzické i virtualizované systémy současně. Firmy sice přesouvají některé aplikace na virtualizované servery, ale většina z nich bude v blízké budoucnosti aplikace provozovat stále na fyzických serverech.

Společnost Akkori byla založena v roce 2005 a sídlí v Massachusetts. V roce 2010 podle prohlášení navýšila základnu klientů o 100 %. Jejími zákazníky jsou například Crocs, eBay či Time Warner Telecom.

Zdroj: NetApp, IDG News ServiceKomentáře