Nejen IT Manažerkou roku je Senta Čermáková z HP

Vítězkou 18. ročníku soutěže Manažer roku se stala Senta Čermáková, director of worldwide media and analyst relations for technology services and industries společnosti HP. Vůbec poprvé titul získala žena.Nejen IT Manažerem roku je Senta Čermáková z HPV letošním finále Manažera roku o nejvyšší post soutěžilo 11 žen a 61 mužů. Poprvé v historii soutěže zvítězila žena, Senta Čermáková (42) ze společnosti HP, která získala od patnácti členů národní komise nejvíce bodů. Záštitu nad soutěží převzal premiér České republiky Petr Nečas.

Sentu Čermákovou vybrala komise ze 72 finalistů. Ocenění „Manažer roku“ a „Manažer odvětví informační a komunikační technologie“ převzala na slavnostní akci na pražském Žofíně. Společně s ní pak bylo vyhlášeno celkem 23 Manažerů odvětví, Vynikající manažer malé firmy, Vynikající manažer střední firmy, Mladý manažerský talent a TOP 10.

Mám velkou radost nejen z vítězství v anketě, ale také z toho, že jsem zbourala historickou bariéru, kdy 17 let v řadě vyhrávali vždy pouze muži,“ uvedla v tiskovém oznámení Senta Čermáková. „Ocenění rovněž považuji za inspiraci pro mladé české manažerské talenty, ženy i muže, kteří mají velkou šanci obstát v celosvětové konkurenci a prosadit českou manažerskou školu.

Senta Čermáková vystudovala kybernetiku na elektrotechnické fakultě ČVUT. Pro HP pracuje dvacet let. Postupně prošla marketingovými pozicemi na tuzemské i regionální úrovni, nyní řídí mezinárodní tým se sídlem v Kalifornii (Cupertino).

Kdo rozhodl?

Hodnocení účastníků soutěže prováděla Národní komise jmenovaná Řídícím výborem soutěže. Národní komise je složená z významných osobností managementu, odborníků delegovaných jednotlivými svazy, profesorů vysokých škol, Manažerů roku 1993–2009 a zástupců marketingových partnerů. O vítězi se rozhoduje formou tajného hlasování.

72 finalistů soutěže Manažer roku pracuje ve 23 průmyslových odvětvích. Kompletní výsledky soutěže naleznete na webu Manažera roku.

Zdroj: Manažerský svazový fond, HPKomentáře