Microsoft: 4 z 10 malých a středních firem plánují využívat cloudu

Podle zprávy společnosti Microsoft bude do tří let téměř 40 procent malých a středních podniků platit za jednu nebo více služeb cloud computingu. Vzniká nová cílová skupina pro poskytovatele služeb?Microsoft: 4 z 10 malých a středních firem plánují využívat cloudu © Tom Wang - Fotolia.comMicrosoft oznámil výsledky třetího ročníku celosvětové studie, ve které se dotazoval 3 258 společností v 16 zemích se 2 až 250 zaměstnanci, na možné využití cloudových služeb v horizontu tří let.

Průzkum odhalil, že 39 procent malých a středních podniků počítá do tří let s placením jedné nebo více služeb cloud computingu, což představuje nárůst o 34 procent oproti dosavadním 24 procentům.

Podle zprávy budou hlavně malé a střední podniky s největší pravděpodobností využívat smíšené IT prostředí. Do cloudu přesunou pracovní úlohy, jako například firemní e-mail, spolupráci, účetnictví a mzdy. Počet služeb, za které tyto podniky budou platit, se ve většině zemí v následujících třech letech téměř zdvojnásobí.

Další poznatky ze zprávy:

Malé a střední firmy, které za cloudové služby platí, budou brzy využívat v průměru 3,3 různé služby oproti dosavadním dvěma.

82 procent malých a středních podniků tvrdí, že nákup služeb v cloudu od poskytovatele s místní (fyzickou) pobočkou je pro ně důležitá.

Čím větší podnik, tím vyšší je pravděpodobnost, že bude za služby cloudu platit. 56 procent společností s 51 až 250 nebo i více zaměstnanci, může v období tří let platit v průměru za 3,7 služeb.

Viceprezident společnosti Microsoft pro prodejní kanály, Marco Limena, uvedl: „Firmy budou cloud přijímat postupně, malé a střední podniky budou i nadále fungovat pomocí hybridního modelu se zvětšujícím se prolínáním tradiční a virtuální infrastruktury.

Vzhledem k současnému rozšiřovaní cloud computingu a zastaráváním infrastruktury malých a středních podniků, bude jeho přijímání zrychlovat. Poskytovatelé hostovaných služeb by měli zvážit vhodné modely prodeje, dodávky a podpory pro větší SME zákazníky, u kterých je pravděpodobnější, že za tyto služby budou platit.

Zdroj: IDG News service, Microsoft
Foto:  © Tom Wang - Fotolia.comKomentáře