McAfee vylepšuje partnerský program

Výrobce bezpečnostích řešení, McAfee, začátkem roku 2010 inovoval partnerský program. Co se změnilo a jaké výhody slibuje registrovaná spolupráce českým a slovenským resellerům?McAfee vylapšuje partnerský program, za registraci obchodů nabízí větší marže.McAfee na konci roku 2009 dokončil akvizici firmy Secure Computing a její partnerský program byl zrušen. Nyní mají bývalí reselleři Secure Computing možnost zapojit se do partnerského programu firmy McAfee a využívat všech jeho výhod.

Partneři Secure Computing působili také v České republice a na Slovensku, většina z nich ale byla zároveň zapsána do partnerského programu McAfee. Rozšíření partnerské sítě výrobce proto můžeme očekávat pouze v ojedinělých případech.

Druhým bodem je změna prodejní strategie. Ta zahrnuje novou ACE certifikaci umožňující odborné vyškolení obchodníků a techniků. „Certifikační proces se skládá z webových školení pro vybrané produkty i školení přímo v tréninkovém centru pod dohledem školitele. Výhody pro partnery jsou zřejmé: lepší znalost produktů, rychlejší implementace a pochopení provázanosti bezpečnostních řešení,“ vysvětlil pro ChannelWorld Vladimír Brož, Territory Manager pro Českou a Slovenskou republiku ve společnosti McAfee.

McAfee zvyšuje marže

Poslední změna se týká zvýšení marží partnerům. McAfee zavádí nové marže za registraci obchodních případů, s cílem podpořit obchodní spolupráci partnerů se zákazníky. Výrobce také nově zavádí odměny technikům za prodej. Doposud se totiž do programu zpětných rabatů mohl zapojit pouze obchodní personál resellera.

Pokud jsou partneři certifikovaní a zapsaní do partnerského programu, mají přístup do obchodního portálu, kde své příležitosti registrují. Procentuální zvýšení marží je závislé na dosaženém stupni certifikace, obecně lze ale říci, že se pohybuje od 5 do 15 procent,“ upřesnil Vladimír Brož.

Zájemci o spolupráci s výrobcem se mohou registrovat přímo na webových stránkách McAfee. Následně je bude kontaktovat lokální zastoupení, které jim poskytne pomoc s naplněním certifikačních kritérií.

 

Zdroj: IDG News Service, ChannelWorldKomentáře