Lidé: Zdeněk Pilz ředitelem Oracle Czech

Generálním ředitelem Oracle Czech byl jmenován Zdeněk Pilz, dosavadní ředitel Sun Microsystems Czech. Koho nahradil a jaké má s Oraclem plány?Zdeněk Pilz je ženatý, má tři dcery a mezi jeho záliby patří volejbal, tenis, golf, lyžování a motocyklový Trial, kde je držitelem několika titulů mistr ČR.Nový manažer vystřídal minulý týden ve funkci Milana Sameše, který byl již dříve jmenován do pozice prezidenta Ness Central & Eastern Europe. Milan Sameš působil v čele Oraclu dva roky.

Zdeněk Pilz (53) si do nové pozice přináší zkušenosti ze Sun Microsystems, kde působil 12 let, od roku 2004 jako generální ředitel pro Českou republiku.

Mezi jeho největší úspěchy v této roli patřilo vybudování silného kompaktního týmu, který se stal významným a respektovaným hráčem na českém trhu, zdvojnásobení obratu v průběhu pěti let a trvalý meziroční růst nejen obratu ale i zisku. Pod jeho vedením se podařilo vybudovat silná partnerství s klíčovými systémovými integrátory, získávat a rozvíjet strategické projekty v oblasti veřejné a státní správy, telekomunikací a v bankovních a finančních službách,“ píše se v tiskové zprávě.

V české pobočce Sun pracoval od roku 1998, nejprve jako obchodní manažer pro strategické aliance a zakázky, později navíc se zodpovědností za partnerský prodej. Před nástupem do Sunu pracoval Zdeněk Pilz téměř 4 roky v IBM, svoje působení v IT průmyslu zahájil v Software602.

Ve své nové pozici bych především chtěl navázat na úspěchy mých nových kolegů z posledních let a přispět k tomu, aby se pozice Oracle na českém trhu dále upevnila a rozvíjela. Současně budu usilovat o to, aby se naše pobočka aktivně podílela na rozvoji české společnosti, ekonomiky a konkurenceschopnosti naší země. Máme a budeme pro to mít všechny předpoklady: kvalitní a ověřené technologie, rozsáhlé know-how mezinárodní společnosti a v neposlední řadě tým zkušených a šikovných lidí v Oracle Czech,“ uvedl Zdeněk Pilz v tiskovém oznámení.

Oracle a Sun? Budoucnost nejasná

Bohužel ani po nástupu nového ředitele není jasné, jaké jsou plány Oraclu po spojení se Sunem v distribuční síti. Výrobce se ke změnám na lokální úrovni nevyjadřuje a více informací lze očekávat po dokončení procesů zhruba v září.

Oracle s podporou technologií Sun bude jedinou společností schopnou dodávat skutečně integrované systémy. Přínosem pro naše zákazníky budou nižší náklady na implementaci a provoz systémů spolu s vyšším výkonem, spolehlivostí a zabezpečením,“ komentoval příležitost spojenou s nejvýznamnější akvizicí loňského roku Zdeněk Pilz.

Zdeněk Pilz vystudoval Fakultu strojní ČVUT v Praze. Je místopředsedou představenstva ICT unie (dříve SPIS), současně je zapojen v dalších aktivitách jako je Americká obchodní komora a Prague Business Club. Je ženatý, má tři dcery, mezi jeho záliby patří volejbal, tenis, golf, lyžování a motocyklový Trial, kde je držitelem několika titulů mistr ČR.

Zdroj: Oracle, ChannelWorldKomentáře