Lidé: Richard Dudáš šéfem služeb Helios Green na Slovensku

Asseco Solutions na Slovensku má od letošního léta nového vedoucího oddělení služeb Helios Green. Jak se změna dotkne partnerů?Mezi koníčky Richarda Dudáše patří novinky z oblasti vědy a techniky. Zajímá jej umělá inteligence, sémantické sítě a jejich aplikace. Také má v oblibě rychlá auta, mobilní telefony a hry. Jeho hlavním hobby, jak sám říká, jsou však jeho vztahy s lidmi.Úlohou Richarda Dudáše (32) v nové pozici je vedení konzultantů a programátorů pro implementaci a servis. Navíc je zodpovědný za technickou podporu při získávání nových zakázek. Ve funkci nahradil Pavla Salvu, který se nyní bude moci plně věnovat obchodu a rozvoji partnerské sítě.

„Spolu s mým nástupem tak získali partneři intenzivnější pomoc při získávání nových zakázek i při jejich realizaci," uvedl Richard Dudáš pro ChannelWorld. S Petrem Salvou si nová posila rozdělila pozice pro řízení služeb a obchodu. „Důvodem byl úspěch produktu Helios Green a tím spojený tlak na reorganizaci bývalé pobočky LCS," doplnil Richard Dudáš.

Předchozí profesní zkušenosti Richard Dudáše se datují od roku 2002, kdy pracoval v Německu jako samostatný konzultant v oblasti webových portálů, komponentů pro webové aplikace a podobně. Poté nastoupil do společnosti Gruen Software AG, kde se posléze stal vedoucím bratislavské pobočky. Dalším působištěm Richarda Dudáše byla od roku 2007 společnost TTSM, kde působil jako vedoucí konzultant.

Asseco Solutions je název obchodního uskupení, které vzniklo sloučením české LCS International a slovenského Datalocku. Datalock, výrobce podnikových systémů, nabízel na slovenském trhu produkty s názvy Spin, Wéčko, Áčko, Horec, BlueGastro a další. LCS International se zaměřovala se svými ERP Helios zejména na český trh. Mezi produktovým portfoliem LCS a Datalocku v důsledku sloučení firem proběhla integrace a Helios tak bude i nadále podporován na Slovensku. Na ChannelWorldu se můžete seznámit s novým představenstvem Asseco Solutions a s podmínkami pro spolupráci s obchodními partnery. Více informací získáte také v oficiální prezentaci společnosti Asseco a na webu Asseco Solutions.Komentáře