Lidé: Petr Brož vede Arbes Technologies

Vedení společnosti Arbes Technologies se s platností od prosince 2009 ujal Petr Brož. Jaké jsou aktuální možnosti spolupráce v rámci partnerské sítě dodavatele informačních systémů a jak ji chce nový ředitel dále rozvíjet?Petr Brož je rozvedený a má 3 děti. K jeho koníčkům patří sport, především tenis, windsurfing a lyžování, dále kultura, turistika a cestování. Ve svém volném čase se také věnuje studiu moderních metod managementu. Hovoří anglicky a rusky.Petr Brož (53) přichází do nové pozice se zkušenostmi z oblasti informačních technologií a managementu. Své první pracovní zkušenosti získal ve společnosti PVT (dnes Asseco ČR). Nejprve zde působil na několika manažerských pozicích v oblasti řízení provozu, projektů a podpory, v letech 1998-2001 pak na postu ředitele divize, která se úspěšně orientovala na vývoj software, konzultace a systémovou integraci. Po odchodu z PVT vedl Petr Brož dva roky společnost S&T ČR poskytující konzultace, systémovou integraci a podporu provozu informačních systémů včetně outsourcingu. Následující dva roky strávil na postu provozního ředitele a jednatele společnosti CSC Computer Sciences. Jeho posledním působištěm byla firma Altron, kde od roku 2006 působil ve funkci výkonného ředitele a člena představenstva.

Ve své nové pozici je Petr Brož zodpovědný za strategické a operativní řízení celé společnosti a její expanzi a ekonomický rozvoj jak v České republice, tak i v zahraničí.

„Chceme pokračovat v expanzi jak v Česku, tak v zahraničí. V České republice budeme akcelerovat prodej všech stávajících řešení. Poněkud více se soustředíme na oblast podnikových informačních systémů ERP pro malé a střední společnosti, kterým nově nabízíme řešení FEIS [M] formou softwaru jako služby. V zahraničí budou naší prioritou řešení pro bankovní sféru a kapitálový trh, ve kterých patříme k evropské špičce,“ uvedl Petr Brož ke svým plánům v tiskovém oznámení.

Partnerská síť a její další rozvoj

K expanzi by měla Arbesu pomoci také partnerská síť a její další rozšiřování. V minulosti se firma snažila řešit všechny své obchodní případy napřímo, což se jí osvědčilo v případě zákazníků z oblasti bank a finančních institucí, kterým výrobce zavádí specializované systémy, jako jsou například core bankingové systémy, nebo řešení pro správu podílových fondů, či obchodování na kapitálových trzích. V oblasti ERP řešení Arbes FEIS však zhruba před rokem přistoupil k přehodnocení tohoto přístupu. Řešení FEIS a především jeho mladší bratr FEIS [M] je totiž cílen na zákazníky střední i menší velikosti. Arbes proto přistoupil k budování partnerské sítě, aby docílil zvýšení kvality dodávek řešení a poskytování poprojektových služeb a podpory pro zákazníky v jednotlivých geografických regionech.

Z tohoto důvodu jsme zahájili nábor partnerů, k nimž primárně patří implementační firmy, a snažíme se budovat jejich síť, v čemž hodláme pokračovat i v dalším období. Zájemci o spolupráci s naší společností se mohou hlásit přímo u Pavla Jirušeho, který vede divizi podnikových informačních systémů,“ uvedl pro ChannelWorld Petr Brož.Komentáře