Lidé: Pavel Hanko v čele McAfee pro ČR a SR

Společnost McAfee jmenovala Pavla Hanka na pozici channel account manažera pro Českou republiku a Slovensko. Výběr nového manažera trval téměř půl roku. Odkud přichází a jaké jsou jeho plány?Lidé: Pavel Hanko v čele McAfee pro ČR a SRPavel Hanko (53) bude mít v McAfee na starost distribuční strukturu, partnerský kanál a podporu koncových zákazníků v České republice i na Slovensku. Přichází ze společnosti Panduit, kde řídil obchodní týmy a partnerský kanál na pozici area manažera pro ČR, SR, Polsko a Maďarsko.

Pavel Hanko nyní doplňuje tým PR manažerky Alžběty Hanibalové a systémového inženýra Jana Strnada. Dříve na pozici channel manažera působil Vladimír Brož, který však na konci dubna odešel. Hledání nového kandidáta se částečně protáhlo i z důvodu akvizice McAfee společností Intel, která byla oznámena v srpnu.

Výrobce má v současné době v devět partnerů v České republice a pět partnerů na Slovensku. Pavel Hanko na tiskovém setkání ChannelWorldu prozradil, že McAfee má zájem o partnery především z řad softwarových integrátorů a dodavatelů řešení se specializací v různých oblastech. Dodal, že cílem není mít co nejvíce partnerů, ale získat odborníky v různých odvětvích.

Distributorem i do budoucna zůstává Comguard a společnost tento stav zatím neplánuje měnit.

Pavel Hanko nasbíral zkušenosti při svém dřívějším zaměstnání jako nezávislý konzultant v oblasti IT investic. Pracoval také pro společnosti Sprint Link, Cerfnet Germany (dnes Global Access), Xyplex Networks či U.I.Lapp. Absolvoval Training College for Telecommunications a Senior Technical College for Telecommunications and Electronics. Mluví plynně německy, česky, slovensky, anglicky a rusky.

Zdroj: McAfee, ChannelWorldKomentáře