Lidé: Ondřej Bačina enterprise brand manažerem v Dellu

Ondřej Bačina byl jmenován do funkce Enterprise Brand Managera společnosti Dell Computer pro Českou republiku a Slovensko. Jaké jsou jeho úkoly a cíle v nové pozici a jak se zapojí do podpory prodejních partnerů výrobce?Ondřej Bačina hovoří plynně anglicky, dorozumí se rovněž německy. Mezi jeho koníčky patří počítačové hry, golf a motocykly.Ondřej Bačina (34) pracuje v Dellu čtvrtým rokem a vystřídal zde několik pozic. Největší zkušenosti s enteprise produkty získal ve své předchozí funkci jako Technical Sales Manager pro Českou republiku a Slovensko. Před nástupem do Dellu působil jako IT manažer v ABC Real a také jako soukromý podnikatel.

V nové funkci do jeho kompetencí spadá kompletní portfolio podnikových produktů a služeb z oblasti serverů, storage a řešení pro datová centra. Odpovědný je i za strategické plánování těchto produktů, interní a externí proškolování a podporu prodeje. „Mým hlavním cílem je zvýšení podílu na trhu v oblasti serverů a storage řešení. Dell v této oblasti uvedl 11. generaci serverů a diskových polí EqualLogic, což jsou špičková řešení, která mi se splněním tohoto cíle bezpochyby pomohou,“ uvedl Ondřej Bačina pro ChannelWorld.

Mezi hlavní úkoly Ondřeje Bačiny patří také úzká spolupráce se Stanislavem Hájkem, channel marketingovým manažerem, který je v Dellu odpovědný za nepřímé prodejní kanály. „Společně se budeme podílet na organizaci školení partnerů a přípravě zajímavých motivačních nabídek pro naše prodejní partnery,“ komentoval nástup kolegy do nové pozice Stanislav Hájek.

V současnosti je v nepřímém prodejním kanále velký důraz v oblasti prodeje Enterprise produktů na Registered Partnery programu Dell Partner Direct. Ti implementují enterprise produkty Dell včetně služeb do svých řešení a následně je nabízejí koncovým zákazníkům. Nicméně dobře se podle výrobce daří i prodej serverů prostřednictvím autorizovaných distributorů 100Mega Distribution a SWS.

Více informací o partnerském programu Dellu můžete získat v rozhovoru se Stanislavem Hájkem a Jiřím Kyselou. Pokud jste již partnery Dellu, nezapomeňte se zapojit do podzimní motivační soutěže „Pestrý podzim“. Pokud registrovaným partnerem nejste a máte zájem se jím stát, navštivte partnerské stránky programu Dell Partner Direct.Komentáře