Lidé: Martin Helikar ředitelem Professional services SAP ČR

Výrobce podnikového softwaru SAP jmenoval na pozici ředitele Professional services Martina Helikara. Odkud přináší své zkušenosti?: K zálibám Martina Helikara patří vedle rodiny i myslivost, lyžování, golf a motocyklyÚkolem Martina Helikar (40) je řízení týmů zaměřených na poradenství, projektový management, řízení rizik a kvality. Dále má na starosti obchodní oddělení pro poradenství a školicí centrum.

Do firmy SAP přichází nový manažer z Accenture, kde od roku 2005 působil jako senior manager pro firemní řízení, rozvoj a správu projektů v České a Slovenské republice. V letech 2003 až 2005 pracoval jako business konzultant pro IT a Telco. Dříve působil také ve společnostech Logica Mobile Networks jako obchodní ředitel a Sybase C&EE jako ředitel pro region střední a východní Evropy. Ve společnosti SAP již působil v letech 1995 až 1998 jako obchodní manažer.

Martin Helikar vystudoval Matematicko – fyzikální fakultu na Univerzitě Karlově v Praze, je ženatý a má dvě děti. Hovoří anglicky, německy a rusky.

Zdroj: SAPKomentáře