Lidé: Jan Zadák viceprezidentem a výkonným ředitelem HP Enterprise Business

Na pozici viceprezidenta a výkonného ředitele divize Enterprise Business pro region EMEA ve společnosti Hewlett-Packard byl jmenován Jan Zadák.Jan Zadák, senior viceprezident a výkonný ředitel divize HP Enterprise Business, je ženatý a má dvě dcery. Ve volném čase si rád zahraje golf, navštíví posilovnu či přečte dobrou knihuJan Zadák (46) se tak stal nejvýše postaveným českým manažerem v oblasti řízení globálního IT businessu. Jeho úkolem je řízení celé organizace HP Enterprise Business v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA), což obnáší vedení týmu odpovědného za strategii společnosti v tomto regionu a rozvoj spolupráce s partnery.

Jan Zadákje dále zodpovědný za profitabilní růst všech dílčích divizí obchodní jednotky HP Enterprise Business, tedy podnikových a úložných zařízení, serverů, síťových prvků, softwaru a služeb. V nové pozici také řídí obchodní a marketingové činnosti pro zákazníky z celého regionu.

Přímým nadřízeným Jana Zadáka se stal Thomas E. Hogan, výkonný viceprezident pro obchod, marketing a strategii v divize HP Enterprise Business.

Jan Zadák vystřídal v nové funkci Francesca Serafiniho, který byl jmenován na post výkonného ředitele HP pro oblast rozvojových trhů.

Doposud Jan Zadák pracoval na pozici senior víceprezidenta a obchodního ředitele divize Enterprise Business pro oblast EMEA. Do společnosti HP přišel v roce 1997, kdy nastoupil na pozici regionálního a obchodního ředitele pro síťové a komunikační produkty Compaq Computer. V roce 2001 byl jmenován generálním ředitelem Compaq Computer v České republice a o rok později se stal obchodním ředitelem divize Enterpsie System Group. Od října 2004 do dubna 2007 působil jako viceprezident a výkonný ředitel divize HP TSG (nyní HP Enterprise Business) v regionu ISE (International Sales Europe – Střední a východní Evropa, Blízký východ a Afrika).

Jan Zadák vystudoval v roce 1988 Elektrotechnickou fakultu ČVUT v Praze, kde následně pokračoval v doktorandském studiu. To dokončil v roce 1992. Mluví plynně anglicky, pasivně německy, rusky a italsky.

Zdroj: HPKomentáře