Lidé: Dirk Meyer odchází z pozice CEO AMD

Dvojka na trhu procesorů, AMD, tento týden oznámila, že Dirk Meyer odstupuje po vzájemné dohodě s okamžitou platností z pozice generálního ředitele. Kdo jej zastoupí?Dirk Meyer byl především inženýr, ale nyní AMD potřebuje někoho, kdo bude produkty prodávatDirk Meyer přešel v AMD na pozici generálního ředitele  v roce 2008 z pozice provozního ředitele, kdy nahradil Hectora Ruize v nelehkém období.

Od té doby se mu povedlo vytáhnout AMD z finančních problémů a společnost stabilizovat. Ve třetím čtvrtletí 2010 sice vykázalo ztrátu ve výši 118 milionu dolarů, ale za čtvrtletí čtvrté očekává čisté příjmy ve výši 1,65 miliard dolarů. Na skutečná čísla si musíme počkat do 20. ledna.

Představenstvo je přesvědčeno, že změna ve vedení přinese příležitost vytvořit přidanou hodnotu pro akcionáře. Proto již byla ustanovena komise, která má za úkol najít vhodného kandidáta, jenž by pomohl AMD dosáhnout lepších finančních výsledků. Prozatímním ředitelem byl jmenován finanční ředitel Thomas Seifert.

Vyšší příjmy by měly AMD zajistit minulý týden uvedené APU čipy na architektuře Fusion, které na jednom kusu křemíku kombinují procesor a grafický čip.

Zdroj: IDG News ServiceKomentáře