LCS skončila, přichází Asseco Solutions

Asseco Solutions je název obchodního uskupení, které vzniklo sloučením české LCS International a slovenského Datalocku. Svou nabídkou podnikových systému (ERP) chce nyní nový subjekt oslovit podniky v celém regionu. Seznamte se s nově jmenovaným představenstvem Asseco Solutions.Nové logo nové společnosti Asseco SolutionsJak jsme vás již dříve informovali, projekt spojení LCS a Datalocku byl dlouhodobě plánovaný.  Záměr vzniku Asseco Solutions byl ohlášen již 19. 2. na varšavské burze spolu s hospodářskými výsledky obou společností.

Datalock, výrobce podnikových systémů, nabízel na slovenském trhu produkty s názvy Spin, Wéčko, Áčko, Horec, BlueGastro a další. LCS International se zaměřovala se svými ERP Helios zejména na český trh. Mezi produktovým portfoliem LCS a Datalocku nyní probíhá plná integrace a budou nabízeny mezinárodně.

Obě společnosti si zachovávají původní právní subjektivitu a nadále budou řízeny šestičlenným představenstvem při zachování původních předsedů. Představenstvo bude vytvořeno ze členů představenstev obou integrujících se subjektů. Pro prodejní a integrační partnery Datalocku a LCS se tak nemění nic, kromě kontaktních a fakturačních údajů. Pro více informací se podívejte na novou prezentaci Asseco Solutions.

(Staro)nové představenstvo

Na ChannelWorldu vám dáváme rovněž možnost seznámit se všemi členy představenstva i názory jejich předsedů na probíhající integraci.

Peter LangIng. Peter Lang, generální ředitel a předseda představenstva pro Slovensko

Vystudoval Stavební fakultu Slovenské technické univerzity v Bratislavě a je držitelem prof. diplomu z managementu na City Univerzity Bratislava. Už v průběhu vysokoškolského studia se začal zabývat informačními technologiemi. Pracoval jako programátor v Pozemních stavbách, kde se věnoval systémům řízení výroby a výrobním kalkulacím paneláren. V únoru 1990 se stal spoluzakladatelem společnosti Datalock, jejíž vedení v květnu 1991 převzal. Poté postupně opustil oblast programování a zůstal ve společnosti v řídících funkcích, především jako předseda představenstva a generální ředitel. Tyto funkce nadále zastává i v Asseco Solutions. Mimo to je i předsedou dozorčí rady Asseco Solutions.

Peter Lang k integraci: „Projekt integrácie dvoch významných hráčov Datalock a LCS, doterajších konkurentov, predstavuje svojim rozsahom i obsahom úžasne pestrú zmes úloh, práce s ľuďmi a ako celok obrovskú novú výzvu. Veríme, že túto mimoriadnu príležitosť do dôsledkov využijeme v prospech spoločného celku a sme radi, že sa môžeme na tom významným spôsobom podieľať. Najkrajšia práca je tvorba niečoho nového."

 

Ing. Stanislav Sýkora, generální ředitel a předseda představenstva pro Česko

Stanislav Sýkora

Vystudoval VŠZ v Praze. Po studiích nastoupil do společnosti Agrodat, kde působil jako programátor. V roce 1990 se stal zaměstnancem společnosti LCS International, ve které prošel řadou různých pozic. V průběhu let zde byl mimo jiné ředitelem divize Helios Orange, personálním ředitelem a zástupcem generálního ředitele. V srpnu 2007 byl jmenován generálním ředitelem a předsedou představenstva LCS. Tyto funkce nadále zastává i v Asseco Solutions.

Stanislav Sýkora k integraci:: „Věříme, že díky integraci našich firem do obchodního uskupení dokážeme přinést našim zákazníkům více možností, více podpory, více řešení, takže budou mít možnost v maximální míře využívat výhod naší příslušnosti k nadnárodní skupině Asseco Group."

Radoslav Balvan

 

Ing. Radoslav Balvan, ředitel úseku vývoje a člen představenstva

Vystudoval obor Informatika - Softwarové inženýrství a Bezpečnost informačních technologií na Fakultě elektrotechniky a informatiky Slovenské technické univerzity v Bratislavě. Od roku 1997 pracuje ve společnosti Datalock, kde byl do roku 2005 pracovníkem úseku vývoje se zodpovědností za modul Analýzy a statistiky. Současně byl i vedoucím vývojového týmu Leasing v projektu Volkswagen finanční služby Slovensko. V období od září 2005 do března 2007 působil ve společnosti Accenture na pozici Systems Analyst. Odtud se vrátil zpět do Datalocku, kde byl v říjnu 2007 jmenován ředitelem úseku vývoje. V nejbližších dnech bude jmenován členem představenstva Asseco Solutions.

 

Jiří Hub

Ing. Jiří Hub, marketingový ředitel a člen představenstva

Vystudoval VŠE v Praze, Fakultu mezinárodních vztahů, obor Mezinárodní obchod. Ještě před ukončením studia nastoupil jako marketingový asistent do obchodní divize společnosti LCS International. Po ročním působení byl vyčleněn do samostatné funkce a následně jmenován vedoucím marketingu. V roce 2000 vedl vyjednávací tým při akvizici společnosti Softprofes. V následujících letech se postupně stal ředitelem marketingu a posléze ředitelem divize Finance a marketing a současně členem představenstva společnosti. Stejnou pozici nyní zastává i v Asseco Solutions.

Dušan Lapčík

 


Ing. Dušan Lapčík,
obchodní ředitel a člen představenstva

Je absolventem Vysokého učení technického v Brně, Fakulty strojního inženýrství, kde absolvoval v oborech Tepelné a jaderné stroje a Case systémy. Mezi jeho předchozí působiště patří brněnská společnost Dingo, v níž byl obchodním ředitelem, spolumajitelem a jednatelem. Předtím pracoval jako ředitel brněnské pobočky Melzer. Na pozici obchodního ředitele Helios Green ve společnosti LCS nastoupil v roce 2008. Pozici obchodního ředitele a člena představenstva Asseco Solutions zastává ode dne jeho vzniku.

Martina Mošková

 

 

 

Ing. Martina Mošková, ekonomická ředitelka a členka představenstva

Vystudovala obor Účetnictví a auditorství na fakultě hospodářské informatiky Ekonomické univerzity v Bratislavě. Před svým nástupem na pozici ředitelky úseku ekonomiky ve společnosti Datalock, kde pracuje od roku 2007, působila na manažerských pozicích v oblasti ekonomiky ve společnostech Ringier Slovakia a NRC Trenčín. Třetím členem představenstva společnosti Datalock byla jmenována v září 2008. Stejnou pozici zastává od vzniku Asseco Solutions také zde. Martina Mošková působí též jako členka dozorčí rady ve společnosti NRC Trenčín.Komentáře