Konkurence: Uskupení Abia group posiluje

Partneři prodávající podnikové řešení SAP Business One v Česku a na Slovensku se spojili a založili novou společnost. Kdo je součástí a jaké jsou cíle?Firmy se spojují, aby efektivně čelili současnému poklesu trhu s ERP a nebíli nové služby zákazníkůmPartneři SAP ČR a SAP SR, zaměřující se na produkt SAP Business One, se v únoru rozhodli založit společnou firmu Abia group. Ambicí nově vzniklé společnosti je koordinace marketingových a obchodních aktivit a zřízení společného Help-desku pro stávající klienty zakládajících subjektů.

Abia group není na trhu s ERP systémy úplným nováčkem. Již od roku 2007 vystupují zakládající členové dFlex (SR), Elegis (ČR), H&M DataSoft (ČR), Inforis (ČR) a Kelar (ČR), jako vzájemně se podporující uskupení obchodních a implementačních partnerů informačního systému SAP Business One.

Úkolem pro nově vznikajícího Help-desku bude poskytování konzultačních a servisních služeb, ale také udržování a rozšiřování společné vědomostní databáze. Kromě toho bude nově vzniklé uskupení sloužit jako marketingová centrála. Od společného postupu při realizaci marketingových aktivit si členové Abia group slibují především „zvýšení efektivity v této oblasti vzhledem ke globální ekonomické krizi i současné situaci na trhu s ERP".

Řešení SAP Business One je určeno malým a středním podnikům k manažerskému řízení obchodních, výrobních, logistických a finančních procesů.

Více informací o uskupení Abia group můžete získat v oficiální prezentaci zde.Komentáře