Konkurence: Tržby Kasa.cz byly v letošní nejsilnější den e-shopů o polovinu vyšší než loni

Tržby na Kasa.cz byly podle oznámení e-shopu v letošní nejsilnější den o 50 % vyšší, než se očekávalo a zároveň o polovinu překonaly nejsilnější den předcházejícího roku, kterým bylo pondělí 12.12.2011.

Konkurence: Tržby Kasa.cz byly v letošní nejsilnější den e-shopů o polovinu vyšší než loniKonkurence: Tržby Kasa.cz byly v letošní nejsilnější den e-shopů o polovinu vyšší než loniVe čtvrtek 13. 12. 2012 dosáhla Kasa.cz s téměř 4 000 odbavenými objednávkami nejsilnějšího prodejního dne ve své historii. Překonala prý i pondělí 10. 12. 2012, které mělo být podle APEK nejsilnějším dnem předvánočních nákupů s celkovými tržbami e-shopů 780 milionů korun.

Tržby na Kasa.cz dne 13. 12. o polovinu překonaly nejsilnější den předcházejícího roku, kterým bylo pondělí 12.12.2011. Nejvyšší v historii Kasa.cz byly také údajně prodeje z e-mailových kampaní, které měly dosáhnout téměř dvojnásobku dosavadního maxima.

Rekord zaznamenaly podle Kasa.cz také přímé prodeje v prodejnách Kasahouse v Praze, v Brně a v Ostravě. Celkové vánoční tržby Kasa.cz vzrostly meziročně o 30 %, uvádí internetový prodejce.

Přispěly k tomu rozsáhlé skladové zásoby, dostupnost prodejen Kasahouse i nízké ceny jak v porovnání s kamennými prodejnami, tak jinými e-shopy,“ dodala v oznámení Jitka Součková, tisková mluvčí Kasa.cz.

Průměrná cena objednávky klesla

Cena průměrné předvánoční objednávky na Kasa.cz letos mírně klesla, a to z loňských 3 700 Kč na letošních 3 600 Kč. Nejprodávanějším zbožím letošních vánoc na tomto e-shopu byly především čtečky elektronických knih, tablety, roboty, mixéry, espressa, TV a hobby nářadí, uvádí Kasa.cz.

Zákazníci si v 60 % případů přišli své zboží vyzvednout do některého z Kasahousů, pouze 40 % jich volilo dopravu zboží na uvedenou adresu. K nejčastějším způsobům platby proto patřila hotovost či úhrada platební kartou, dříve populární dobírka se propadla až na třetí místo,“ dodává Kasa.cz ve zprávě pro média.

Zdroj: Kasa.cz
Úvodní foto: © Edyta Pawlowska - Fotolia.com

Komentáře