Konkurence: T-Systems posiluje spolupráci se SAPem

T-Systems, systémový integrátor a dodavatel služeb v oblasti ICT, přebírá na základě dohody s producentem podnikového softwaru SAP jeho hostingové zákazníky v Evropě. Integrátor zároveň oznámil získání certifikace SAP All-in One pro svůj produkt TS Výroba.T-Systems bude nyní nově pečovat o 90 hostingových zákazníků převzatých od SAPu. Na spolupráci se integrátor dohodnul přímo se společností SAP AG.T-Systems bude nyní nově pečovat o 90 hostingových zákazníků převzatých od SAPu. Na spolupráci se integrátor dohodnul přímo se společností SAP AG. Dle tiskové zprávy není s transakcí spojen přechod personálu ani úložišť a smlouva by měla být uzavřena na začátku října 2009. O dalších podrobnostech obchodu se partneři rozhodli zachovat mlčenlivost.

„Převzetí hostovaných zákazníků přesně odpovídá naší globální strategii v oblasti aplikací SAP. Po úspěšném uzavření smlouvy s firmou Continental je toto převzetí dalším významným krokem k upevnění našeho celosvětově vůdčího postavení v poskytování služeb SAP. Podporujeme tak náš úspěšný obchodní model  - infrastruktura, služby a know-how v dynamické kombinaci,“ dodal k tomuto kontraktu manažer ICT divize T-Systems, Olaf Heyden.

Přestože zákazníky SAP přebírá nový poskytovatel, nemusí se dle Dr. Wolfganga Kripse, senior viceprezidenta SAPu, obávat o plynulost a snadnost přechodu. „Přechod bude postupný a všichni zákazníci tedy budou moci realizovat své záměry v IT přesně podle plánu,“ uvádí se v tiskové zprávě. T-Systems poskytuje služby hostingu SAPu se vzdáleným přístupem, zajištění výpočetního výkonu a individuálně i další služby. Podle informací ChannelWolrdu se bude na zajištění služeb podílet i tuzemská pobočka integrátora. Mnoho nových klientů společnosti totiž působí mezinárodně (např. Dtag, Mann a další).

Certifikace pro TS Výroba

Integrátor také oznámil získání certifikace SAP All-in One pro svůj produkt TS Výroba.

Softwarové řešení TS Výroba je postaveno na platformě SAP a je určeno malým a středním podnikům v oblasti výroby. Produkt byl úspěšně testován společností SAP v České republice a kvalifikován jako Certifikované SAP All in One řešení. „Řešení je funkčně i cenově přizpůsobeno potřebám středních a menších výrobních podniků a vychází ze zkušeností mnoha obdobných firem,“ uvádí ve své tiskové zprávě T-Systems.

Řešení TS-Výroba není na trhu příliš dlouho, o jeho uvedení na trh jsme vás na Channelwordu již informovali, více se o produktu TS-Výroba dozvíte přímo na stránkách výrobce.Komentáře