Konkurence: Soitron kupuje ClarioNet

Soitron, slovenský systémový integrátor, posiluje svou pozici na českém trhu informačních technologií koupí technologické společnosti ClarioNet. Co přesně Soitron získává, jaké jsou jeho plány na českém trhu a proč zde změnil sídlo?Soitron učinil další krok v expanzi ve středoevropském regionuSlovenský Soitron, který v Česku působí prostřednictvím dceřiné společnosti Soitron CZ, odstartoval proces akvizice české firmy ClarioNet. Ta působí na tuzemském a slovenském trhu v oblasti správy IT infrastruktury, síťové bezpečnosti a identity managementu. Odkoupením vlastnických podílů tak systémový integrátor doplňuje a rozšiřuje svoje portfolio produktů a služeb. Akvizice souvisí s dříve ohlášenou technologickou a obchodní expanzi Soitronu.

Po fúzi bude technologická skupina zaměstnávat v obou zemích přes 800 pracovníků. Konsolidovaný roční obrat skupiny Soitron činí zhruba 1 miliardu korun.

„Naším cílem je nabízet komplexní řešení s vysokou přidanou hodnotou. Začleněním ClarioNetu do skupiny Soitron obohacujeme naše produktové portfolio. Rozšiřujeme tím naše řady o další profesionály s rozsáhlým know-how a bohatými zkušenostmi z projektů na českém i slovenském trhu," uvedl v tiskovém oznámení Marián Skákala, člen představenstva slovenské společnosti Soitron.

Martin Půlpán, ředitel českého zastoupení Soitronu, dodal: „Dlouhodobým cílem je posílit pozici Soitronu v Česku natolik, abychom se stali předním systémovým integrátorem ve středoevropském regionu. Realizovaná akvizice je dalším krokem, který má k tomuto cíli přispět."

Soitron nedávno také posílil svou odbornost v oblasti produktů Cisco, když získal certifikaci CCIE Voice.

Během posledních dvanácti měsíců je to v pořadí již druhá akvizice. Loni Soitron koupil společnost Caiacom, která se zaměřovala na oblast IP telefonie a kontaktních center. Caiacom je nyní součástí holdingové struktury nadnárodního integrátora.

V návaznosti na dokončení fúze změnila společnost Soitron CZ své sídlo. Přestěhovala svou pražskou kancelář do nových moderních prostor, které se nacházejí na adrese Sazečská 12 v Praze 10. Zároveň se změnou sídla společnosti se mění též fakturační adresa.

Nová adresa českého zastoupení společnosti Soitron:

SOITRON CZ, s. r. o.,
Sazečská 645/12
108 00 Praha 10-Malešice
telefon: +420 266 199 922
fax: +420 283 890 785Komentáře