Konkurence: NTT chce koupit Dimension Data

Japonský telekomunikační operátor NTT plánuje koupit mezinárodního dodavatele sítí a infrastruktury, společnost Dimension Data, která působí také v České republice. Jaké jsou detaily plánované akvizice?Na akvizici se shodla představenstva obou společností a celková hodnota obchodu má dosáhnout přibližně 3,2 miliardy amerických dolarůNa akvizici se shodla představenstva obou společností a celková hodnota obchodu má dosáhnout přibližně 3,2 miliardy amerických dolarů. NTT uvádí, že po akvizici by mohla společnost nabízet nové IT služby zaměřené mimo jiné na cloud computing a svými aktivitami pokrýt trh po celém světě.

Dimension Data se zaměřuje na vývoj IT infrastruktury a to včetně hardwarových zařízení a služeb. Podle vyjádření NTT se portfolia společností nepřekrývají, neboť NTT se koncentruje především na správu síťových služeb, datacenter, systémovou integraci a mobilní zařízení.

„Jsme potěšeni, že představenstvo Dimension Data jednohlasně přijalo naši nabídku,“ uvedl CEO a prezident firmy NTT, Satoshi Miura. Chystaná akvizice se zamlouvá i výkonnému předsedovi představenstva Dimension Data Jeremy Ordovi, který očekává ve střednědobém a dlouhodobém horizontu růst společnosti.

„NTT a Dimension Data mají stejnou vizi o vývoji trhu. Kombinace globálních zdrojů NTT a integračních schopností Dimension Data je extrémně silná,“ dodal Ords. Představenstvo NTT očekává, že akvizice Dimension Data s jejími 11 500 zaměstnanci a 6 000 zákazníky bude hotova do konce letošního října, NTT využije krom vlastních finančních zdrojů také úvěr od Tokijské banky z finanční skupiny Mitsubishi UFJ.

Zdroj: IDG News Service, Dimension DataKomentáře