Konkurence: Internet Mall na Slovensku prohlubuje ztrátu

Společnost Internet Mall Slovakia za loňský rok podle výsledků v obchodním rejstříku i přes nárůst tržeb prohloubila ztrátu o 73 %.

Konkurence: Internet Mall na Slovensku prohlubuje ztrátuKonkurence: Internet Mall na Slovensku prohlubuje ztrátuPodle účetní uzávěrky, jež vyšla v Obchodním věstníku ze 16. 11. 2012 dostupném na serveru zbierka.sk, dosáhl Internet Mall Slovakia za poslední účetní  rok končící 31. 3. 2012 celkových tržeb 19,19 milionu eur. Oproti předchozímu roku to představuje výrazný nárůst o téměř 75 %.

I přesto slovenská pobočka českého e-tailu Internet Mall prohloubila ztrátu před zdaněním na 1,31 milionu eur, tedy o 73 % z částky 757 891 eur v roce 2010. Vlastní jmění společnosti tak nyní činí mínus 3,6 milionu eur.

Důvodem je podobně výrazný nárůst nákladů vynaložených na pořízení zboží. Ty vzrostly meziročně z 10,2 milionů na 18,1 milionu eur. Podle rozvahy Internet Mall Slovakia za minulé účetní období vznikly ostatní dlouhodobé závazky v rámci konsolidovaného celku na 2,4 milionu eur.

Na slovenském trhu působí Internet Mall od roku 2005, pobočka na Slovensku tak vznikla o pět let později, než bylo založené české zastoupení (2000). Internetový prodejce spotřební elektroniky, výpočetní techniky, ale i sportovního vybavení či oblečení a hobby působí také na maďarském, německém a polském trhu.

Zdroj: ChannelWorld

Úvodní foto: © borzaya - Fotolia.com

Komentáře