Konkurence: ICZ rozšířila nabídku o nový informační systém

ICZ, dodavatel integrovaných softwarových a síťových řešení, rozšířil nabídku pro oblast výroby a podnikové logistiky. Ve spolupráci s německým výrobcem nabídne Manufacturing Execution System (MES) s názvem Hydra.MES Hydra je informační systém určený pro oblast výroby. ICZ ho nabídne v České republice i na Slovensku (Foto: Pixmac)Novým přírůstkem do portfolia ICZ tvořeného vlastními systémy WMS Osiris a ADC Promis je produkt německé společnosti Mpdv Mikrolab MES Hydra spadající do kategorie výrobních informačních systémů - Manufacturing Execution Systems (MES).

ICZ má na základě smlouvy s německým producentem oprávnění dodávat MES Hydra zákazníkům v České i Slovenské republice.

Funkce systému zahrnují sběr výrobních dat, sledování materiálového toku, dispečerské řízení výroby a její krátkodobé plánování, řízení kvality, řízení údržby, správu procesů apod. Podnikům slouží ke „zviditelnění" výrobních a logistických procesů, a tím případně ke zvýšení jejich kvality a efektivnosti.

„Rozhodnutí o zahájení spolupráce se společností Mpdv Mikrolab jsme učinili na základě zhodnocení současných i budoucích potřeb českých a slovenských výrobních podniků," uvedl v tiskovém oznámení o rozšíření nabídky Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ a doplnil: „Domníváme se, že dlouholeté knov-how naší společnosti v oblasti logistiky a výroby a renomovaný produkt s mnoha úspěšnými instalacemi představují tu správnou nabídku pro naše zákazníky jak v době krize, tak po jejím odeznění."

Odborná veřejnost byla s produktem MES Hydra a se zkušenostmi z jeho nasazení v typických podmínkách seznámena na konferenci „Řešení pro efektivní výrobu a logistiku", která se konala 4. 6. 2009 v Hrotovicích.

Pokud máte zájem o více informací o systému, můžete navštívit webové stránky výrobce zde. Prezentaci systémového integrátora najdete tady.Komentáře