Konkurence: CZC.cz očekává růst předvánočních tržeb kolem 40 %

E-shop CZC.cz ohlásil, že zájem o vánoční dárky letos registroval o týden dříve než v loňském roce. Očekává zhruba 40% růst tržeb.

Konkurence: CZC.cz očekává růst předvánočních tržeb kolem 40 %Konkurence: CZC.cz očekává předvánoční růst tržeb kolem 40 %V roce 2011 vzrostly předvánoční tržby internetového obchodu CZC.cz o téměř 40% oproti předvánočnímu obratu v roce 2010 a podobný meziroční nárůst očekává e-tail i letos. Prodejce to uvádí v tiskovém oznámení.

Největší počet objednávek CZC.cz čeká začátkem prosince. „Loni se u nás nejvíce utrácelo v týdnu od 12. prosince a vzhledem k tomu, že rok od roku začínají Češi kupovat vánoční dárky o něco dříve, letos nejvíce zákazníků očekáváme v prvním prosincovém týdnu,“ vysvětlil marketingový ředitel CZC.cz Marek Šalanda ve zprávě médiím.

Internetový obchod s počítači a elektronikou očekává oproti loňskému roku výrazně vyšší zájem o tablety a čtečky elektronických knih. Dále pak zákazníci údajně kupují digitální fotoaparáty s příslušenstvím, chytré telefony a notebooky s příslušenstvím.

CZC.cz očekává, že o tato zařízení bude zájem minimálně třikrát větší, než je běžný průměr. Už nyní u něj údajně stoupá počet objednávek herních konzolí, her a také digitálních hraček.

Zdroj: CZC.cz

Úvodní foto: © 3ddock - Fotolia.com

Komentáře