Konkurence: AutoCont kupuje Versity

AutoCont Holding, český dodavatel ICT služeb a řešení, získá majoritní podíl ve slovenské společnosti Versity, SI a prodejci kancelářské a výpočetní techniky. AutoCont tak chce ve větší míře proniknout na slovenský trh.Konkurence: AutoCont kupuje VersityObě společnosti vznikly na počátku 90. let. AutoCont působí na Slovensku od roku 1992, aby však mohl na trh proniknout v podobné míře, jako se mu to podařilo v ČR, potřeboval lokálního partnera s pevnou zákaznickou základnou.

Akvizice Versity je jedním z plánovaných kroků v rámci rozvojové strategie holdingu AutoCont pro následující tři roky. Hlavním cílem holdingu je zdvojnásobení celkových výkonů.

Versity zaměstnává 135 pracovníků. V roce 2009 společnost dosáhla obratu 26 milionů eur. Profiluje se především jako systémový integrátor a dodavatel vlastních řešení a služeb. Korporátní klienty obsluhuje ze sedmi poboček na Slovensku.

Společné zdroje i klienti

Po dokončení transakce budou aktivity Autocontu na Slovensku sloučeny s působením Versity. Společnosti budou sdílet know-how, zdroje a propojením portfolia také klienty.

Stávající akcionáři Versity si podrží podstatný podíl, aby se mohli nadále podílet na rozhodování a rozvoji společnosti. Hodnota transakce nebude zveřejněna. Celá transakce ještě podléhá schválení Protimonopolného úradu Slovenskej republiky a její dokončení se předpokládá v průběhu ledna 2011.

Jsem přesvědčen, že spojení se společností AutoCont pro nás bude znamenat bezprostřední synergie v podobě sdílení zdrojů, rozšíření portfolia služeb a produktů, stejně jako dodatečnou kapacitu uspokojit potřeby zákazníků v oblasti ICT řešení a služeb s vyšší přidanou hodnotou,“ uvedl v tiskové zprávě Boris Kekeši, předseda představenstva a jeden ze spolumajitelů Versity.

Zdroj: AutoCont, versityKomentáře