Konkurence: Anect získal dotaci z EU, zkuste to také

Anect, český systémový integrátor, získal dotaci ve výši přesahující 7 milionů na rozvoj svého vývojového centra. Na jakých produktech zde pracuje? A jak můžete dotaci jako IT společnost získat také vy?Do projektu programu ICT a strategické služby Operačního programu podnikání a inovace (OPPI) se může zapojit také vaše společnost. Pořebné informace najdete na ChannelWorlduAnect získal dotaci ve výši 7,35 milionů v rámci programu ICT a strategické služby Operačního programu podnikání a inovace (OPPI), na který bylo v první a druhé výzvě dohromady alokováno 2,5 miliardy korun. Integrátor ve své plzeňské pobočce vyvíjí nové IT produkty zaměřené na zvyšování efektivity firem v době ekonomické krize.

„Průzkum společnosti Gartner z počátku letošního roku ukázal, že manažeři hledají způsoby, jak s využitím technologií ekonomickou krizi nejen přečkat, ale i z ní získat něco navíc. Od IT řešení si slibují, že jim pomohou zlepšit podnikové procesy, snížit firemní náklady a zvýšit efektivitu zaměstnanců. Proto jsme se ve vývoji produktů zaměřili právě na tyto oblasti," komentoval současnou strategii vývojového centra Petr Štěpánek, ředitel sekce vývoje aplikací ve společnosti Anect.

Konkrétně se jedná o produkty a řešení v oblasti integrace informačních systémů, řízení projektů a manažerského rozhodování. Nedávno například Anect dokončil vývoj produktů zaměřených na oblast řízení rizik nebo na centrální evidenci a správu informačních technologií. V současné době dokončuje produkt zaměřený na oblast projektového řízení.

 „Finanční prostředky z dotace půjdou například na mzdy a pojištění zaměstnanců, kteří se na vývoji nových produktů podílí, na nájem kanceláří, na energie a na sítové připojení našeho vývojového centra v Plzni," doplnil Petr Štěpánek.

Programy na podporu podnikání, které vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, pomáhají vzniknout novým českým IT produktům a rozvoji tuzemských firem. Dotaci může po splnění náležitostí získat také vaše společnost. Jak jsme vás již na ChannelWorldu informovali, v současnosti běží druhá výzva programu ICT a strategické služby. Naše shrnutí podmínek a potřebné kontakty najdete tady.

Dotaci je možné získat rovněž na vzdělávání zaměstnanců, a to i ve stoprocentní výši. Stručné podmínky a kontakty opět na ChannelWorldu tady.Komentáře