Kaspersky: Víc než polovina evropských firem nemá zabezpečenou virtuální infrastrukturu

Podle průzkumu společnosti Kaspersky 55 % firem, které zavedly nebo plánují v brzké době zavést virtualizační technologii, zatím neplánuje nasazení odpovídajících bezpečnostních prvků pro svá virtuální prostředí.

Kaspersky: Víc než polovina evropských firem nemá zabezpečenou virtuální infrastrukturuKaspersky: Víc než polovina evropských firem nemá zabezpečenou virtuální infrastrukturu Průzkum agentury O+K Research pro Kaspersky Lab provedený v březnu 2012 potvrdil, že virtuální infrastrukturu využívá stále více firem. Podle studie virtualizaci serverů v současné době implementuje nebo již implementovalo 62 % evropských firem.

Více než třetina (35 %) firem se připravuje na implementaci virtuální desktopové infrastruktury a třetina na virtualizaci datových úložišť. Z průzkumu rovněž vyplývá, že firmy již mají s používáním virtualizačních technologií značnou zkušenost – v Evropě jde o bezmála dva roky.

Průzkum probíhal mezi IT manažery středních a velkých firem, které již virtuální infrastrukturou disponují, nebo plánují její implementaci v dohledné době.

Víc než dvě pětiny (42 %) dotázaných evropských odborníků pracujících v IT se domnívá, že bezpečnostní rizika ve virtuálním prostředí jsou nižší nebo dokonce výrazně nižší než ve fyzické infrastruktuře. Více než třetina (36 %) z nich pak má za to, že tato rizika jsou v obou prostředích přinejmenším stejná.

Míra zavádění speciální bezpečnostní technologie ve virtualizovaných prostředích je podle průzkumu nízká: 55 % evropských firem o bezpečnostní řešení pro virtuální infrastrukturu buď vůbec nemá zájem, jiné o něj sice stojí, ale jejich nasazení neplánují.

Implementaci bezpečnostních technologií pro svá virtualizovaná prostředí potvrdilo pouhých 18 % evropských společností.

Zdroj: Kaspersky LabKomentáře