Kasa.cz: Vánoční nákupní horečka startuje, pětina však čeká na povánoční výprodeje

Průzkum e-tailu Kasa.cz uvádí, že nejmasivněji začnou lidi nakupovat vánoční dárky v polovině listopadu. Ačkoliv si téměř polovina respondentů přeje elektroniku, bude kupovat praktické dárky, jako například oblečení, sportovní vybavení či kosmetiku.

Kasa.cz: Vánoční nákupní horečka startuje, pětina však čeká na povánoční výprodejeKasa.cz: Vánoční nákupní horečka startuje, pětina však čečká na povánoční výprodeje Sedm z deseti dotázaných Čechů očekává, že letošní Vánoce budou v porovnání s loňským rokem stejné, 28 % si myslí, že budou jejich svátky chudší a dvě procenta se domnívají, že budou mít bohatší svátky než vloni.

Vyplývá to z průzkumu nákupního portálu Kasa.cz, který se uskutečnil na přelomu října a listopadu mezi 2 400 zákazníky e-shopu. Jako nejčastější přání vánočního dárku, klienti uváděli tablet, chytrý telefon a kávovar.

Z průzkumu dále vyplývá, že tři čtvrtiny respondentů (73 %) plánují nakupovat vánoční dárky v listopadu a čtvrtina v prosinci. Dva z pěti dotázaných (43 %) se chystají utratit za vánoční dárky 2-5 tisíc korun, 37 % mezi 5-10 tisíci, 13 % více než 10 tisíc a naopak 7 % méně než 2 tisíce korun.

Téměř polovina dotázaných lidí bude kupovat vánoční dárky pro 5-9 osob, dva z pěti (42 %) pro 2-4 osoby, 9 % pro více než 10 lidí a naopak jen 2 % pro jedinou osobu.

Polovina nakupujících z průzkumu nebude čekat s nákupem drahých vánočních dárků na povánoční výprodeje, třetina (32 %) si není jistá a 18 % bude drahé dárky nakupovat až po vánocích.

Dvě třetiny (64 %) respondentů nakoupí vánoční dárky především on-line, přičemž preferují dopravu domů (65 %) namísto osobního vyzvednutí (35 %). Nejčastěji za ně lidé budou platit hotově (43 %) či platební kartou (37 %).

Zdroj: Kasa.cz
Úvodní foto: © Mitarart - Fotolia.com

Komentáře