J.K.R. zve resellery ke spolupráci

J.K.R., český dodavatel podnikových informačních systémů pro SMB, na včerejší tiskové konferenci představil výsledky za loňský rok i první čtvrtletí a nové rozšíření svého podnikového systému o možnost elektronického zpracování dokumentů. Ke spolupráci zve také resellery, kteří se na prodej či zavádění ERP nespecializují.Jiří Rákosník, obchodní ředitel J.K.R., představuje novinky v ERP třídy ByznysV úvodu tiskové konference představil Jiří Rákosník, obchodní ředitel J.K.R., základní informace o společnosti a její výsledky za první čtvrtletí i loňský rok. Výrobce a dodavatel podnikových systémů působí na našem trhu již od roku 1991. Sídlo společnosti najdete v Příbrami, pobočky pak v Praze a v Teplicích. V současnosti má firma 70 zaměstnanců a její prodejci působí v Česku i na Slovensku.

Výsledky J.K.R. jsou navzdory poklesu výkonu tuzemské ekonomiky pozitivní. V roce 2008 společnost navýšila svůj obrat o 6,4 % oproti výsledku v roce 2008. V prvním čtvrtletí roku 2009 dokonce dosáhla růstu obratu o 10 %. Jiří Rákosník ale přiznal, že se chování zákazníků proměnilo: „Pozorujeme pozastávky zavádění nových modulů a rozložení splátek do více let."

I přes obavy zákazníků před investicemi do nových modulů uvádí J.K.R. ve spolupráci s partnerskými firmami Gosvo a Amcobex nové řešení Byznys DMS (Document Management System). Jedná se o systém pro elektronické zpracování dokumentů a jejich provázání s obchodními procesy. Řešení je integrováno do podnikového systému (ERP) třídy Byznys, který je základem nabídky J.K.R. Zákazníky chce výrobce přesvědčit silnými argumenty zvýšení produktivity a snížení nákladů.Martin Korejs, obchodník společnosti J.K.R., představil možnosti Byznys DMS v oblasti elektronického zpracování došlých poštovních zásilek

Byznys DMS umožňuje přístup k potřebným dokumentům bez ohledu na jejich fyzické umístění. S pomocí systému lze také zajistit bezpečnost písemností díky vymezeným přístupovým právům jednotlivých uživatelů.

Přijaté dokumenty jako například objednávky, smlouvy či faktury jsou nejdříve skenovány a následně elektronicky archivovány v Centru sdílení dokumentů. Poté jsou v elektronické podobě připojeny k odpovídajícím záznamům v podnikovém systému Byznys, a to včetně nastavení přístupových práv. Díky tomu mohou oprávnění uživatelé všechny dokumenty snadno prohlížet a dále s nimi pracovat bez ohledu na to, zda jsou v sídle firmy, na pobočce či vzdáleně připojeni. Papírový originál lze v případě potřeby dohledat v archivu podle čárového kódu, kterým je dokument při skenování automaticky opatřen. Při skenování jsou dokumenty připraveny i pro fulltextové vyhledávání, což je v porovnání s prohledáváním papírového archivu bezesporu velký krok kupředu.

Příležitost pro resellery

Byznys DMS mohou na trhu nabízet všichni prodejní a implementační partneři J.K.R. Při nabídce podnikových systémů ovšem výrobce spolupracuje i s resellery, kteří se na oblast implementací nebo prodej ERP nespecializují. Jedná se tak o příležitost například pro prodejce hardwaru nebo softwaru. „V současnosti máme zhruba patnáct takových partnerů po celé republice, dalších deset je v jednání," uvedl pro ChannelWorld Martin Korejs, obchodník J.K.R.

Princip je přitom jednoduchý, jako firma působící v IT sloužíte jako zprostředkovatel. Pokud například dodáváte zboží do podniku, kde právě uvažují o nasazení informačního systému, můžete dát tip obchodníkům J.K.R, případně doporučit systém Byznys. Pokud se zakázka realizuje, získáváte marži v obvyklém rozmezí 10-25 % dle výše zakázky. Připomínám, že se tyto obchodní případy pohybují v desítkách až stovkách tisíc i více.

„Partnerům také nabízíme možnost doplnit nabídku pro zákazníka vlastním hardwarem, využívat systém Byznys pro vlastní potřeby, ale i možnost certifikovat se pro další prodej služeb," vyjmenoval další výhody spolupráce Martin Korejs.

Pokud by vás nabídka spolupráce zaujala, můžete požádat o více informací na e-mailu obchod@jkr.cz. Prezentaci společnosti a více informací o její nabídce najdete zde.Komentáře