J.K.R. oznámila výsledky za rok 2009

Firma J.K.R., český producent podnikového softwaru (ERP), oznámila hospodářské výsledky za rok 2009. Jaké kroky stály za dosažením tržeb ve výši 76 miliónů korun a jak se do spolupráce mohou zapojit partneři?J.K.R v náročném roce 2009 stagnovala, obchodní příležitosti pro partnery ale nabízí dál.J.K.R. utržila 76 milionů korun především díky zájmu klientů ze středních a větších organizací. Jedná se tak o mírný pokles příjmů oproti roku 2008, kdy firma utržila 77,9 milionů korun. Nejúspěšnější přitom bylo 1. čtvrtletí, kdy tržby přesáhly 40 milionů korun.

V loňském roce jsme pokračovali v cílení na potřeby středních a větších společností, což se ukazuje jako dlouhodobě perspektivní směr rozvoje. Naše tržby jsou v posledních 4 letech stabilní a zákazníci tak s námi mají jistotu kvalitního produktu a souvisejících služeb,“ komentoval výsledky v tiskovém oznámení Vladimír Králíček, generální ředitel J.K.R.

Podle průzkumu Centra pro výzkum informačních systémů (CVIS), J.K.R. patří počtem implementací v tomto segmentu mezi tři největší dodavatele. Na poslední čísla CVIS z konce roku 2008 se můžete podívat zde.

Mezi nové uživatele ERP třídy Byznys se zařadily například společnosti Aros-osiva, SVS, Datasys, S-Comp Centre CZ, K+K Krček, Atento Česká republika, Darte, Gradus, VSK Profi, Designa Parking & Access, Tobacco Trading International a další. Počet uživatelů ke konci roku 2009 byl 1 231 a počet konzultačních hodin dosáhl téměř 17 tisíc, uvádí výrobce.

Spolupráce s partnery

O možnostech prodeje či přeprodeje podnikového softwaru jsme vás podrobně informovali v posledním tištěném speciálu ChannelWorldu. Mezi firmy, které umožňují partnerský prodej ERP patří právě také J.K.R. Počet obchodních partnerů výrobce vzrostl v roce 2009 na 16. Součástí partnerského ekosystému firmy je dále 16 partnerských a 5 dealerských společností. V případě zájmu o spolupráci se můžete obrátit na Martina Korejse (korejs@jkr.cz). Více informací o produktu Byznys najdete přímo na stránkách J.K.R.Komentáře