IT Security Workshop: trendy a nové obchodní příležitosti

Přinášíme telegrafický souhrn nejzajímavějších sdělení z konference IT Security Workshop.Šňůru přednášek zahájil Igor Hák, technologický ředitel společnosti EsetŠestý IT Security Workshop na téma - Data a bezpečnost sítěnd network security se uskutečnil 20. 3. 2012 v kongresovém centru u Hájků v Praze.

Šňůru přednášek zahájil Igor Hák, technologický ředitel společnosti Eset, s prezentací aktuálních on-line hrozeb. Jedním z nejzávažnějších problémů současnosti je tzv. „drive by download“ malware umístěný na legitimních webových stránkách. Uživatel útok blokovaný antivirem povolí, jelikož považuje web za dlouhodobě důvěryhodný.

Z pohledu různých platforem pak uživatelé produktů Apple hřeší na fakt, že útoky bývají většinou cílené na nejrozšířenější platformy. Situace se však mění a ohrožena jsou i tato zařízení.

Za APC vystoupil country manager Ivan Habovčík, který mimo jiné ve své přednášce upozornil na on-line portál engineer.apc.com, který bude do plného provozu spuštěn 22. 3. Naleznete na něm informace, jak navrhnout datové centrum včetně informací o chlazení, napájení, potřebných stojanech, ale i zabezpečení a správu softwaru.

O tom, že „bezpečnost se přesouvá od kropičů ke sniperům,“ mluvil Vladimír Brož, territory manager ČR, SR, Maďarsko, Fortinet. Hromadné útoky „kropičů“ na jakákoliv data v dosahu postupně nahrazují vícenásobné útoky zaměřené na určitý cíl a reagující na aktuální protiopatření.

Telegrafický souhrn nejzajímavějších sdělení z konference IT Security Workshop

David Matějů, presales engineer diviza RSA, EMC se v rámci své přednášky věnoval tomu, jak se bránit moderním kyberútokům. Ukázal však také hlavní příležitosti. Podle průzkumu EMC 65 % organizací uvádí, že nemá nástroje pro ochranu před hrozbami, 91 % úniků dat nastane během 1 dne a na 79 % úniků se nepřijde nebo se odhalí s větším zpožděním.

Vedením ve firmách Vladimír Brož vzkazuje, že kyberbezpečnost je dnešní realitou. Firmy by se měly soustředit na 3D bezpečnost (Data breach – únik dat, DoS prevence, Defence in Depth – vícevrstvá ochrana s aktivní kontrolou) a pokusit se využít existující rámec IT zabezpečení. Pro dodavatele to znamená příležitost provést ve firmě analýzu technického řešení a navrhnout zlepšující kroky.

S otázkou „povolit nebo zakázat,“ pak vystoupil před posluchače Markus Bisanz, regional drirector CEE specializovaného distributora Headtechnology, aby představil nová řešení, pro která hledá prodejní partnery na českém a slovenském trhu.

Zdroj: ChannelWorldKomentáře