IDC: Výdaje na IT v letošním roce navzdory problémům porostou

Analytická společnost IDC zveřejnila nejnovější odhady týkající se výdajů na IT zohledňující ekonomické problémy eurozóny. Nicméně i přesto v letošním roce výdaje porostou.

IDC: Výdaje na IT v letošním roce navzdory problémům porostouVýdaje na IT v letošním roce v Evropě navzdory krizi porostouZatímco je letošní rok pro mnoho IT výrobců těžký, jejich výsledky z první poloviny roku skončily nad očekáváním.

Jeden příklad za všechny jsou výdaje na software. Navzdory ekonomickým problémům, tento segment zaznamenává silný růst především v rámci firemní strategie snižování nákladů pomocí softwaru.

Trh softwaru, storage, podnikových sítí a mobilních zařízení stimuloval v první polovině roku propad trhu serverů, příslušenství a PC.

Podle analytiků IDC by se PC trh mohl oživit během příštího roku díky brzkému uvedení nového operačního systému Windows 8.

Analytici očekávají, že celosvětové výdaje na IT se v letošním roce meziročně zvednou o 6 % a v roce příštím to bude rovněž o 6 %. Nicméně i přes výrazný zájem o software v severní Evropě výdaje na IT v celé Evropě vzrostou pouze o 1 %.

Negativní dopady krize ovlivnily také rozvíjející se trhy, ale poptávka stále na tamních trzích bude silná. Při meziročním srovnání dojde v Číně k růstu výdajů na IT o 14 %, zatímco v roce minulém trh rostl o 25 %.

Zdroj: IDC

Úvodní foto: © ElenaR - Fotolia.com

Komentáře